Znamy TOP 10 Startup Program 2020

Dodane: 31.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

To już szósta edycja Startup Program, czyli inicjatywy Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, mającej na celu wsparcie młodych przedsiębiorców. Przedstawiamy TOP 10 tegorocznej edycji – sprawdźcie, kogo warto bliżej poznać na polskiej scenie startupowej.
Co decyduje o sukcesie startupu? Jakich rozwiązań szukają inwestorzy? Kto zostanie polskim jednorożcem? Nie znamy jednoznacznej odpowiedzi na te pytania, ale wiem co wyróżnia nasze TOP 10. Są to innowacyjność, kreatywność, szukanie nowych rozwiązań, odpowiadanie na potrzeby rynku i konsumenta oraz pasja.

W marcu jury konkursu Startup Program, spośród licznie nadesłanych do programu zgłoszeń, wybrało najlepszą dziesiątkę, która weźmie udział w szkoleniu i programie mentoringowym, a także zawalczy o główną nagrodę czyli o wyjazd na międzynarodową konferencję.

TOP 10 Startup Program 2020

1. Pergamin – system do zarządzania umowami online, bez drukowania i bez wychodzenia z domu. Idealne rozwiązanie dla firm pracujących zdalnie. #stayhome #homeoffice

2. Renderro – startup rozwijający przestrzeń chmurową z dużą pamięcią masową i wysoką wydajnością, która pomaga filmowcom, animatorom, grafikom, inżynierom i architektom w przechowywaniu ich prac.

3. PanParagon – darmowa aplikacja do przechowywania paragonów i kontroli wydatków. Aplikacja przypomina o terminach zwrotów i gwarancji, oraz pokazuje statystyki wydatków na podstawie danych sczytanych z paragonów (OCR).

4. AIDA Diagnostics – system rozpoznający czy pacjent wymaga przetoczenia krwi, płytek lub osocza oraz przewidujący skutki przetoczenia pacjentowi kolejnych jednostek składników krwi.

5. E-Contenta – startup zajmujemy się dystrybucja natywnej komunikacji reklamowej marek, który łączy ekspertyzę IT oraz dogłębną wiedzę na temat komunikacji reklamowej.

6. DeepBrand – narzędzie znajduje logo marek, przedmioty, sceny i aktywności na zdjęciach online, wykorzystując do tego sztuczne sieci neuronowe, dzięki czemu klienci dostają nowe superskille analityczne.

7. Zebra – revolution of traffic light – rewolucyjny projekt, którego celem jest doświetlenie przejść dla pieszych. Rozwiązanie zakłada poprawę jakości oświetlenia przydrożnego oraz jezdni w oparciu o energię pochodzącą ze słońca.

8. Virtual Teacher – wirtualny asystent do nauki matematyki, który wykorzystując handwriting recognition i machine learning zapewni pomoc w zadaniach.

9. Lula.Cleaning – czyli SaaS dla wynajmu krótkoterminowego – pobiera kalendarze rezerwacji z serwisów typu Booking.com/Airbnb i ułatwia zarządzanie zadaniami związanymi ze sprzątaniem apartamentów.

10. Dekoeko.com – platforma online, która w jednym miejscu łączy ze sobą designerów i producentów, którzy z powierzonych przez firmy materiałów odpadowych tworzą funkcjonalne produkty konsumenckie, dostępne do regularnej sprzedaży w e-commerce.

Cała dziesiątka z końcem marca rozpoczęła indywidualną pracę z dedykowanymi mentorami. Ze względu na pandemie koronawirusa SARS-CoV-2 szkolenie z udziałem wszystkich startupów oraz finałowe prezentacje (Pitch Day) przed Jury Programu odbędą się w drugiej połowie maja. Zwycięski startup zostanie ogłoszony podczas czerwcowej Gali Konkursu INNOVATION.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem