Znamy zwycięzcę Global Startup Challenge 2013!

Dodane: 14.03.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Zwycięzcą Global Startup Challenge 2013 został zespół Ace Stream, który rozwija technologię peer-to-peer (P2P) na potrzeby streamingu w Internecie. Rozwiązanie pozwala obniżyć koszty transmisji wideo (VOD oraz Live), dając jednocześnie techniczną możliwość emisji czy oglądania telewizji online…

Zwycięzcą Global Startup Challenge 2013 został zespół Ace Stream, który rozwija technologię peer-to-peer (P2P) na potrzeby streamingu w Internecie. Rozwiązanie pozwala obniżyć koszty transmisji wideo (VOD oraz Live), dając jednocześnie techniczną możliwość emisji czy oglądania telewizji online w jakości FullHD. Organizatorzy konkursu – Polska Fundacja Przedsiębiorczości i spółka Red Sky – rozpoczęli rozmowy zmierzające do inwestycji.

Technologia peer-to-peer to model komunikacji w sieci komputerowej, który pozwala odbierać dane i jednocześnie je wysyłać – w odróżnieniu od modelu klient-serwer. W sieciach P2P każdy komputer pełni funkcję zarówno klienta, jak i serwera. Zwycięzcy konkursu Global Startup Challenge 2013 – zespół Ace Stream – wykorzystali tę technologię na potrzeby transmisji video w internecie. Rozwiązanie nie tylko obniża koszty transmisji, ale przede wszystkim pozwala na zachowanie jakości Full HD oglądanych filmów czy obrazów.

Wygrana w konkursie jest dla zespołu i naszego projektu niepowtarzalną szansą na rozwój. Cieszymy się zarówno ze wsparcia finansowego oraz kampanii reklamowej, jak i z opieki mentorskiej specjalistów z branży i możliwości poszerzania kontaktów biznesowych. Dla młodych ludzi, stawiających pierwsze kroki w biznesie, jest to nieoceniona pomoc – mówi Jakub Mazur, członek zespołu Ace Stream.

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu jest inwestycja w rozwój projektu przez Polską Fundację Przedsiębiorczości oraz spółkę Red Sky. Projekt zwycięskiego zespołu prezentował największy potencjał globalny – istnieje duże zapotrzebowanie rynkowe na tego typu rozwiązanie. Ważnym kryterium oceny była także determinacja zespołu oraz dobra prezentacja projektu, zawierająca uzasadnienie biznesowe, prognozy przyszłych przychodów i kosztów, rozeznanie w sytuacji rynkowej – wyjaśnia Tomasz Łasecki z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

W finałowej rywalizacji tegorocznej, czwartej już edycji Global Startup Challenge, uczestniczyły cztery zespoły projektowe z całej Polski. Finaliści zostali wybrani spośród blisko 200 projektów zgłoszonych do konkursu. Przez 4 dni pracowali w Szczecinie nad rozwijaniem nowych funkcjonalności swoich produktów, strategii marketingowych i sposobów wejścia na rynek. Warsztaty obejmowały konsultacje z ekspertami m.in. Krystianem Stypułą – założycielem i członkiem Rady Nadzorczej home.pl, Samulim Koski-Lammi – założycielem BLStream, Adamem Bortnikiem – założycielem Stopklatka SA i Robertem Olejnikiem – właścicielem TEONITE Ventures. W kapitule konkursu zasiedli przedstawiciele Red Sky, funduszu Pomeranus SEED i Sieci Aniołów Biznesu AMBER oraz Xevin Investments.

Oprócz zwycięskiego projektu, wśród tegorocznych finalistów konkursu Global Startup Challenge znalazły się także: Audiotrip – aplikacja umożliwiająca ciekawe i łatwe zwiedzanie interesujących miejsc, w oparciu o wiedzę innych użytkowników i nowoczesne technologie, Silenwise.com – narzędzie do monitoringu pracy handlowców i tworzenia ofert sprzedażowych, usprawniania pracy sprzedawców oraz Codergeddon – serwis, którego celem będzie udostępnianie algorytmów stworzonych przez zdolnych programistów oraz dawanie możliwości kontaktu z nimi, w celu dopasowania danego kodu do indywidualnych potrzeb.

Konkurs na najlepszy e-biznes corocznie organizują wspólnie: Spółka Red Sky, która tworzy i inwestuje w serwisy internetowe skierowane na rynek globalny oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP), która wspiera finansowo firmy z sektora MŚP. Parterem wydarzenia jest Technopark Pomerania, który udostępnia finalistom nowoczesną infrastrukturę i oferuje wsparcie organizacyjne. Inicjatywę wspiera i promuje Miasto Szczecin.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem