Znamy zwycięzcę polsko-niemieckiego Startup Weekendu

Dodane: 26.10.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Internetowa platforma Sport Trip Planner, ułatwiająca kitesurferom planowanie sportowych podróży, to zwycięski projekt drugiego polsko-niemieckiego Startup Weekendu, który w miniony weekend odbył się w szczecińskim Technoparku Pomerania.

Przez 3 dni kilkudziesięciu uczestników warsztatów pracowało nad swoimi pomysłami na biznes w branży internetowej. Pomagali im w tym doświadczeni trenerzy i mentorzy, odnoszący sukcesy biznesowe w Polsce i za granicą. W finale 6 zespołów zaprezentowało swoje projekty przed jury i inwestorami. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Netcamp i Technopark Pomerania.

Na zdjęciu: zespół Sport Trip Planner | fot. materiały prasowe 

Kitesurfing z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność, obecnie uprawia go ok. 300 tysięcy Polaków. Kitesurferzy najczęściej dużo podróżują do miejsc sprzyjających uprawianiu tego sportu. Członkowie zwycięskiego zespołu Startup Weekendu zaproponowali rozwiązanie, które znacznie ułatwia planowanie takich sportowych podróży. – W tej chwili takie rozwiązanie nie istnieje, trzeba przejrzeć wiele stron internetowych w poszukiwaniu biletów lotniczych czy hotelu, a przy tym nie mamy gwarancji, że wybieramy najkorzystniejsze cenowo oferty. Nasza platforma zbiera te wszystkie informacje w jednym miejscu. Możemy za jej pośrednictwem wybrać miejsce podróży oraz znaleźć lot i nocleg w najkorzystniejszej cenie, uzyskując informację o łącznym koszcie – mówi Eliza Eliasz, instruktorka sportowa i współtwórczyni platformy Sport Trip Planner.

Kitesurfing jest pierwszym sportem, na którym twórcy platformy chcą przetestować swoje rozwiązanie. W kolejnych etapach rozwoju projektu mają się na niej znaleźć również inne sporty. Członkowie zwycięskiego zespołu pochodzą w większości ze Szczecina. – Było widać, że nad tym projektem pracowali ludzie, którzy mają doświadczenie, są pasjonatami tego sportu oraz budują swoje rozwiązanie w oparciu o społeczność, którą sami współtworzą. Zresztą wszyscy uczestnicy Startup Weekendu to młodzi ludzie z dużymi ambicjami i chęciami, choć muszą się jeszcze wiele nauczyć – mówi Marcin Kaczmarek z firmy Consileon, członek jury Startup Weekendu.

Nagrodę mentorów Startup Weekendu otrzymał projekt Foot Steps – aplikacja służąca personalizowaniu podróży, która umożliwia wytyczenie trasy zwiedzanych miejsc zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami i potrzebami, natomiast nagroda publiczności trafiła do zespołu, który opracował projekt FindSuperHero.com – internetową platformę, za pośrednictwem której freelancerzy mogą znaleźć specjalistów z dziedziny designu, programowania czy marketingu. Finaliści otrzymali nagrody wspierające rozwój ich projektów ufundowane przez partnerów wydarzenia.

„Startup Weekend był nie tylko okazją do zaprezentowania się przed inwestorami z takich funduszy inwestycyjnych jak m.in. Protos, iSeed czy SpeedUp, ale przede wszystkim niecodzienną możliwością zdobycia przydatnej wiedzy biznesowej i ciekawych kontaktów. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. jak stworzyć podstawy swoich stratupów, jak opracować model biznesowy czy jak rozwijać swój biznes” – wyjaśnia Agata Turek z Technoparku Pomerania.

Startup Weekend to sprawdzony międzynarodowy format wydarzeń wspierany przez Google for Entrepreneurs i znany akcelerator Techstars oraz największą globalną społeczność startupową. Dotychczas prawie 120 tys. uczestników Startup Weekendów na świecie stworzyło ponad 13 tys. projektów. Organizatorami tegorocznej szczecińskiej edycji wydarzenia byli Fundacja Netcamp oraz Technopark Pomerania. Głównym Partnerem warsztatów była Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Sponsorami wydarzenia byli Miasto Szczecin, Consileon i Aviva.