Znamy zwycięzców III edycji „Konkursu na e-biznes”

Dodane:

Łukasz Tokarski Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Robert Walicki, autor projektu Traktorek.com zwyciężył w organizowanym przez ECDF „Konkursie na e-biznes”. W ramach nagrody otrzyma pomoc w zdobyciu unijnego dofinansowania oraz znalezieniu inwestora, który zapewni mu wkład własny.

Robert Walicki, autor projektu Traktorek.com zwyciężył w organizowanym przez ECDF „Konkursie na e-biznes”. W ramach nagrody otrzyma pomoc w zdobyciu unijnego dofinansowania oraz znalezieniu inwestora, który zapewni mu wkład własny.

Tegoroczna edycja „Konkursu na e-biznes” była już trzecią odsłoną inicjatywy ECDF skierowanej do osób, które mają pomysł na innowacyjne przedsięwzięcie w internecie. Od rozpoczęcia konkursu – 16 stycznia do jego zakończenia – 13 lutego do ECDF napłynęło ponad 80 zgłoszeń. Oceniając prace jury brało pod uwagę przede wszystkim innowacyjności pomysłu oraz jego potencjał rynkowy, wynikający z przedstawionego biznesplanu.

Decyzja o wyborze zwycięzcy była niezwykle trudna – bardzo wiele projektów spełniało wymagania komisji, jak również odpowiadało kryteriom oceny PARP-u. Po raz kolejny okazało się, że nie brakuje w Polsce ciekawych i nowatorskich projektów e-usług, które za chwilę mogą wyznaczać trendy w biznesie internetowymmówi Mariusz Kłobucki, prezes zarządu ECDF i przewodniczący juryZwycięski pomysł przekonał jury swoim praktycznym podejściem do e-biznesu. Projekt odpowiada na realne zapotrzebowanie odbiorców i wykazuje duże szanse na komercyjny sukces dodaje Mariusz Kłobucki.

Zgłoszone w konkursie prace były oceniane przez przedstawicieli ECDF – Mariusza Kłobuckiego, Prezesa Zarządu i Bartłomieja Łukaszewicza, Partnera Zarządzającego, jak również specjalistów e-commerce z funduszy inwestycyjnych typu seed i startup. W jury zasiedli Michał Olszewski, Manager Inwestycyjny w LMS Invest oraz Bartłomiej Gola, Partner Zarządzający w SpeedUp Venture Capital Group. Dzięki temu uczestnicy konkursu wciąż mają szansę na zainteresowanie inwestorów swoimi pomysłami i ich realizację przy wsparciu finansowym i merytorycznym funduszy.

Autorzy najlepszego pomysłu mogą liczyć na kompleksową pomoc ECDF – najskuteczniejszej firmy pozyskującej dofinansowanie w ramach działania 8.1 POIG, która tylko w ubiegłym roku pozyskała dofinansowanie z działania 8.1 dla 51 startupów, a łącznie dla ponad 130 e-biznesów.

Wnioski opracowane przez ECDF dla laureatów głównej nagrody w poprzednich dwóch edycjach konkursu zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach działania 8.1 POIG. Teraz również dołożymy wszelkich starań, aby pozyskać dotację dla zwycięzcy i wesprzeć go w drodze do realizacji zawodowych marzeńmówi Mariusz Kłobucki, prezes ECDF.

Ponadto ECDF może również pozyskać inwestora, który zagwarantuje wkład własny pomysłodawcy nawet do 210 000 zł. Czterem laureatom drugiego miejsca organizator gwarantuje pomoc w stworzeniu planu sfinansowania e-biznesu w oparciu o opisany pomysł.

Lista nagrodzonych w III edycji „Konkursu na e-biznes”:

I nagroda

  • Robert Walicki –  projekt Traktorek.com

II nagroda

  • Ewa Wielgórska – projekt Cosmetea.pl
  • Marcin Lewandowski – projekt Sports Manager Game
  • Michał Sztuk – projekt TagBerry.in
  • Przemysław Kuśmierek – projekt Kinect Translator

Partner merytoryczny: LMS Invest

Patroni medialni: Fundusze Europejskie, PC Format, Bankier.pl, MamBiznes.pl, Twoja-firma.pl, e-biznes.pl, Proseed, Webhosting.pl, studente.pl, dla studenta.pl, students.pl, mamstartup.pl

Patroni: Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, SpeedUp Venture Capital Group, Centrum Innowacji, Rozwoju i Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej

źródło: informacja prasowa