Znamy zwycięzców kategorii zamkniętych XI edycji konkursu Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Znamy zwycięzców kategorii zamkniętych XI edycji konkursu Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

Udostępnij:

W XI edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką w kategoriach otwartych i zamkniętych zostało nominowanych 735 osób. Teraz poznaliśmy zwycięzców w kategoriach zamkniętych: Female Champion of Change, Male Champion of Change, Nauka i Biznes, a także w nowej kategorii Organizacja Przyjazna Rodzicom.

Female Champion of Change to kategoria, w której nagradzane są kobiety budujące politykę różnorodności i włączania w swoich firmach, a także wspierają inne kobiety. Laureatką została:

  • Dorota Strosznajder – Dyrektor działu komunikacji korporacyjnej w Polsce i krajach bałtyckich, pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w HENKEL POLSKA. Jest inicjatorką wielu programów i akcji społecznych wspierających kobiety w życiu zawodowym i prywatnym. Inicjatorka i współorganizatorka Kongresu Różnorodności, a także programu mentoringowego, który wspiera rozwój kobiet.
Dorota Strosznajder, fot.: Dariusz Iwanski

– Konkurs Bizneswoman Roku to dla Banku BNP Paribas wyjątkowy projekt. Razem z Fundacją doceniamy liderki pracujące w korporacjach. To kobiety, które zajmują wysokie stanowiska i wspierają kobiety – wdrażają działania, które ułatwiają rozwój różnorodności wewnątrz ich organizacji. Uważamy, że promowanie postaw kobiet, które osiągnęły sukces i wspierają w tej drodze swoje koleżanki jest naprawdę ważne – mówi Izabela Tworzydło dyrektor Departamentu Komunikacji w Banku BNP Paribas

Champion of Change to kategoria, w której fundacja nagradza mężczyzn, którzy wybitnie zasłużyli się budując różnorodność oraz wspierając kobiety. W tym roku Jury w tej kategorii zdecydowało, że:

  • Nagrodę główną otrzymał Andrzej Pacek – Head of NatWest, Dyrektor Oddziału, National Westminster Bank PLC SA, Oddział w Polsce. Walczy o usunięcie nierówności płacowych i zatrudnienia w firmach. Inspiruje też wielu mężczyzn do angażowania się w działania na rzecz kobiet nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również prywatnej. Stworzył „Collaboration space”, serię warsztatów Cyber@school, program #FutureReadyPL, które także nastawione są na wsparcie kobiet.

Andrzej Pacek
  • Wyróżniony został Michał Gajewski – Prezes Zarządu, Santander Bank Polska. Wdraża i prowadzi działania równości i poszanowania różnorodności, które przynoszą wymierne efekty. Aktywnie zachęca kobiety do zdobywania kompetencji liderskich i budowania marki osobistej. Zmniejsza również różnice płacowe, co zostało poparte wynikami badań w 2019 r.

Michał Gajewski

Nauka i Biznes to kategoria, w której tym razem nie wyłoniono laureatki, jednak Jury zdecydowało przyznać dwa wyróżnienia dla:

  • dr Beaty Fałdy, Prorektor ds. studenckich, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Zaangażowana jest naukowo w zagadnienia dot. ekonomii matematycznej i ekonometrii. Inspiruje do współpracy nauki z biznesem na poziomie instytucjonalnym, mimo, że to nie zawsze jest łatwe.

Beata Fałda
  • dr hab. Ewy Kurantowicz, Rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższe, Dolnośląska Szkoła Wyższa. Odpowiedzialna za politykę rozwoju uczelni, współpracę z absolwentami, pracownikami, interesariuszami, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władzami lokalnymi. Zaangażowana też w projekty edukacyjne i badawcze w programach o różnorodnej tematyce i wielu poziomach skomplikowania.

Ewa Kurantowicz

Organizacja Przyjazna Rodzicom to kolejna kategoria, w której nie przyznano tym razem nagród.

– Pracownicy coraz częściej chcą łączyć karierę i rodzinę bez wyrzeczeń.  Wierzymy, że  firmy mogą zaproponować szereg rozwiązań, które pomagały by na co dzień tym pracownikom, którzy mają rodzinę. Dlatego Google Cloud razem z Fundacją chcą za sprawą konkursu zwrócić uwagę na to zagadnienie. To dobry czas na popularyzację postaw przyjaznym rodzicom, dlatego właśnie powstała nowa kategoria w konkursie Bizneswoman Roku – mówi Magda Dziewguć, szefowa Google Cloud na Europę Centralną.