Znamy zwycięzców programu akceleracyjnego Mazovian Startup III

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Znamy zwycięzców programu akceleracyjnego Mazovian Startup III

Udostępnij:

14 grudnia tego roku odbył się finał III edycji programu Mazovian Startup. Już wiemy, które startupy okazały się najlepsze.

Za nami Demo Day programu akceleracyjnego Mazovian Startup III, który jest skierowany do startupów pozytywnego wpływu, czyli przedsiębiorstw łączących w sobie misję społeczną z innowacyjną technologią. Tym samym zakończyły się cztery miesiące intensywnej pracy nad wydarzeniem (w tym mentoringu, warsztatów i spotkań z partnerami), którego organizatorem jest Youth Business Poland. Projekt jest dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Podczas Demo Day w końcu dowiedzieliśmy się, które startupy znalazły się w ścisłym finale i otrzymały nagrody finansowe.

Zwycięzcy programu akceleracyjnego Mazovian Startup III

Nagrodę główną 50 000 zł wygrała firma Wycieczkomat.com, która automatyzuje proces organizacji wycieczek dla nauczycieli i uczniów. Startup został wyróżniony przede wszystkim za to, że odpowiada na aktualne potrzeby społeczne i jest w stanie realnie odciążyć nauczycieli podczas organizacji wszelkiego rodzaju wyjazdów edukacyjnych czy sportowych.

Oprócz nagrody głównej Wycieczkomat.com otrzymał dodatkowo od partnerów programu 3-miesięczny dostęp do przestrzeni biurowej w HubHub, gdzie odbył się Demo Day, a także wsparcie księgowe i doradcze w procesie due diligence realizowane przez firmę Genprox.

fot. Rafał Skomorucha

II miejsce oraz nagrodę wysokości 15 000 zł otrzymał Alpha Powders realizujący projekt ekologicznej produkcji mikroproszków polimerowych, które wykorzystuję się w drukarkach 3D.

fot. Rafał Skomorucha

III miejsce i nagrodę 10 000 zł otrzymała aplikacja logopedyczna The Linghos (w Polsce aplikacja dostępna jest pod nazwą Pogaduszki), wspierająca proces terapii wad wymowy u dzieci. Lingos motywuje dzieci do ćwiczeń w atrakcyjnej formie z użyciem AI.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Boleslaw RokPiotr Iwo ChmielewskiMałgorzata Białczak, Radosław Krzywicki, Piotr Cieśliński, Jarosław ZiobrowskiWojciech Szymański, Bartłomiej Witczak i Adrian Migoń.

fot. Rafał Skomorucha

fot. Rafał Skomorucha

Wyróżnienia i finaliści:

Osmia Future – optymalizuje i unowocześnienie proces zapylenia plantacji przez pszczoły w gospodarstwach sadowniczych. Firma otrzymała nagrodę w formie wsparcia marketingowego od Ideo Force

– to wyrób medyczny, który wspomaga fizjoterapię wad postawy u dzieci, dzięki interaktywnym grom fizjoterapeutycznym sterowanym ruchem dziecka. PhiLabs otrzymał nagrodę w postaci wsparcia prawnego Ziobrowski Tax & Law a wcześniej wygrał konkurs startuj z Mazowsza i 30 000 zł

RE-ZIP – Reusable packaging , został wyróżniony przez ROHLIG SUUS Logistics uzyskując dodatkowe wsparcie merytoryczne w rozwoju biznesu.

MAGLY. – rozwija z sukcesami interaktywne gry dla dzieci wykorzystywane w hotelach i miejscach relaksu.

Logpass – aplikacja umożliwiająca dokonanie szybkiego i bezpiecznego loginu oraz płatności oparta o blockchain.

Sharingo – marketplace do wypożyczania sprzętu sportowego i organizacji oryginalnych wycieczek.

Globe Green Energy – Thermal System for Biomass 3000 to innowacyjny domowy piec zasilany biomasą. Doskonale odpowiadająca na kryzys energetyczny i alternatywne źródło ogrzewania.

fot. Rafał Skomorucha

Youth Business Poland od 2008 wspiera początkujących przedsiębiorców i startupy w rozwoju. Fundacja pomaga firmom i sektorowi publicznemu w realizacji ich polityki CSR oraz inicjowaniu współpracy ze startupami. Fundacja jest częścią  sieci Youth Business International, która wspiera przedsiębiorczość w blisko 55 krajach świata. YBP realizuje swoją misję poprzez organizacje programów akceleracyjnych, konkursów dla startupów, mentoringu, warsztatów oraz pozyskiwanie finansowania. Sieć YBP liczy 5000 osób, 130 mentorów i 20 partnerów biznesowych.

Partnerzy programu:

Partnerzy strategiczni :  ROHLIG SUUS Logistics, Citi Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, Carrefour Polska
Partnerzy merytoryczni PwC Polska, Stepwise,
Community parters: COBIN Angels, foodtech.ac Startup StartUp Hub PolandCIC Warsaw
Patronat Medialny : Grupa Wirtualna Polska , MamStartup
Partnerzy regionalni: Płock Industrial and Technological Park, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej

Zadanie publiczne pn. Mazovian Startup III dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.