Znamy zwycięzców programu Startup Art. #2020

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Znamy zwycięzców programu Startup Art. #2020

Udostępnij:

W piątek 4 grudnia odbyło się Demo Day kończące siódmą edycję programu wsparcia biznesowego dla kreatywnych Startup Art. #2020. Wydarzenie finansowane jest przez Biuro Kultury m.st. Warszawy a organizowane przez Startup Academy.

Ze względu na pandemię po raz pierwszy całość projektu zrealizowana została w wersji online. Nie zmniejszyło to jednak zaangażowania uczestników, którzy przez miesiąc pracowali nad rozwojem swoich kreatywnych pomysłów! W całości programu wzięło udział ponad 200 uczestników.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 osób. Najważniejsi tego dnia byli członkowie 6 zespołów. To oni zostali wybrani do zaprezentowania swoich projektów przed jury w składzie: Dorota Czekaj, Paweł Maj, Dagmara Strzębicka, Paweł Karczewski – przedstawiciele funduszy inwestycyjnych.

Startup Art.

Startup Art. to  program akceleracyjny dedykowany startupom/projektom związanym z szeroko pojętym sektorem kreatywnym.  Rozpoczęcie całego cyklu odbyło się 27 października 2020 roku Konferencją Startup Art., w czasie której uczestnicy mogli  zainspirować się historiami prelegentów.

Podczas konferencji uczestnicy poznali doświadczenia osób prężnie działających w branży kreatywnej oraz posłuchali debaty dotyczącej przyszłości związanej z projektowaniem i UX designem. Słuchacze mieli także szansę zapoznać się z realiami prowadzenia teatru. O łączeniu biznesu ze sztuką odnosząc się do Teatru 6 piętro opowiedział Eugeniusz Korin – jego współzałożyciel i zarazem dyrektor artystyczny. Odbyła się też prelekcja związana z  działalnością Jakuba Fijewskiego, który przeszedł drogę od bycia brokerem w funduszu Venture Capital do posiadacza własnej galerii sztuki. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli o tym jak budować biznes na pasji do sztuki oraz czym się kierować, aby zdobyć klientów i odnieść sukces w tej branży.

Na początku listopada odbył się kolejny etap projektu, którym był Startup Shaker – dwudniowy hackathon kreatywności. W czasie tego wydarzenia stworzone zostały kilkuosobowe, multidyscyplinarne zespoły, które pod okiem mentorów pracowały nad wybranymi pomysłami biznesowymi. Z prawie 20 zespołów wybrano 10 projektów, które zakwalifikowały się do cyklu szkoleń biznesowych i konsultacji indywidualnych.

Finał

Ostatecznie do finałowego wydarzenia – Demo Day Startup Art. wybrane zostało 6 najlepszych pomysłów, które zaprezentowały się w piątek 4 grudnia 2020 roku przed inwestorami. Były to startupy: Grafanti, Waitless, Art in There, soMeApp, Basically oraz Pick a Book. Podczas wydarzenia publiczność miała okazję wysłuchać także prelekcji Mai Michalak autorki projektu „Poza ramami” dla miłośników sztuki. Zespoły miały 5 minut na prezentację, oraz 3 minuty na odpowiedź na pytania od inwestorów.

Zwycięzca

Tegoroczną edycję Startup Art. wygrał zespół Anity Bednarczyk z projektem Grafanti  czyli platformy dla branży e-commerce do zamawiania i realizacji zleceń na wizualizacje produktowe i infografiki. Ma to być miejsce integrujące zamawiającego (właściciela sklepu internetowego) z twórcą (projektantem graficznym).

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe o łącznej wartości 4500 zł brutto, które na pewno przydadzą się w budowaniu firmy i jej dalszym rozwoju.

Tegoroczna edycja Startup Art. choć różniła się od poprzednich konferencji i warsztatów stacjonarnych pomimo pandemicznych warunków, zgromadziła wielu kreatywnych i ambitnych uczestników. Jest to niejako dowód, że wiara we własne siły i pomysły, powinna być głównym motywatorem do działania pomimo przeszkód.