Znamy zwycięzców warszawskiej edycji wydarzenia Xcite

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Znamy zwycięzców warszawskiej edycji wydarzenia Xcite

Udostępnij:

W środę 10 lipca w Warszawie odbyła się druga runda konkursu startupowego organizowanego przez 360 Lab Innovation Group. Pięć zwycięskich biznesów – z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii/Stanów Zjednoczonych i Holandii – czeka zastrzyk kapitału w wysokości 100 tys. euro i udział w unikalnym programie Akceleratora przedsiębiorczości, odbywającym się w austriackim Graz i w San Francisco.

Pięć startupów zostanie przyjętych do programu Akceleratora „360° w 360 dni”, prowadzonego przez 360 Lab Innovation Group. W ramach programu kiełkujące firmy otrzymają 100 tys. euro kapitału, szansę na kolejne inwestycje w przyszłości, możliwość udziału w rocznym programie obejmującym mentoring najlepszych trenerów w Europie i San Francisco, a także dostęp do potencjalnego rynku testowego ponad 40 krajów. Ponad 930 startupów złożyło wnioski o udział w drugiej edycji, jednak tylko 15 dotarło do końcowego etapu w Warszawie. 10 lipca w trakcie wydarzenia Xcite, organizowanego przez 360 Lab w Google Campus, dziesięciu finalistów zaprezentowało swoje pomysły na biznes publiczności oraz składającemu się z ekspertów jury. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

  • Algoly (Niemcy): Algoly zapewnia przedsiębiorcom i MŚP możliwość tworzenia produktów algorytmicznych za pomocą kilku kliknięć i bez konieczności programowania.
  • Classerium (Stany Zjednoczone/Dania): Classerium to uniwersalna, inteligentna platforma do zarządzania przedsiębiorstwem, wspierająca uczenie się i kształcenie zawodowe przez całe życie, przy zastosowaniu technologii sztucznej inteligencji.
  • Pynk (Wielka Brytania): Pynk to społeczność skupiająca inwestorów, korzystająca z systemu „Crowd Wisdom”, który pomaga podejmować właściwe decyzje inwestycyjne.
  • SPRT (Niemcy): SPRT to aplikacja społecznościowa dla amatorów sportu, która umożliwia sportowcom kontaktowanie się ze sobą i zapewnia szybki dostęp do licznych partnerów i społeczności sportowych.
  • Stack (Holandia): Stack to oprogramowanie do przeglądania Internetu, które uruchamia aplikacje internetowe i usprawnia korzystanie z sieci.

– Po raz kolejny mieliśmy okazję poznać fantastyczne pomysły i modele biznesowe! Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybór właśnie tych pięciu startupów, ponieważ jesteśmy przekonani, że dzięki naszej wiedzy i infrastrukturze będziemy w stanie pomóc im wejść na rynek międzynarodowy – mówi Christian Vancea, prezes 360 Lab Innovation Group.

– Bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli przyjechać do Graz i rozpocząć podróż z 360 Lab! Bardzo dziękujemy za taką możliwość – komentuje Dirk Wilfling, dyrektor generalny i założyciel Algoly.

– Bardzo się cieszę, że zyskaliśmy wsparcie 360 Lab. Już nie możemy się doczekać, by rozpocząć budowanie kolejnego jednorożca w świecie FinTech – dodaje Rupert Barksfield, dyrektor operacyjny i założyciel Pynk.

Jury dokonało jeszcze jednego zaskakującego wyboru. Austriacki startup Trackbar, którego rozwiązanie pomaga monitorować trening na siłowni za pomocą czujnika – niezależnie od tego, czy korzysta się z przyrządów do ćwiczeń czy ciężarków – został przyjęty dodatkowo i może liczyć na wsparcie 360 Lab w rozwoju działalności.