ZnanyLekarz.pl wspiera naukę programowania dla dzieci

Dodane: 31.01.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Wywodzący się z Polski, portal do umawiania wizyt lekarskich online, rozpoczyna nową inwestycję. We współpracy z fundacją Girls Code Fun, wesprze edukację programistyczną dzieci. Od lutego br. uczniowie i uczennice w wieku 8-12 lat, mieszkańcy Radomia, mogą zacząć bezpłatną naukę programowania.

– Wybraliśmy pomoc w nauce programowania, bo wierzymy, że język programowania, to podobnie jak język angielski, sposób komunikowania się teraz ze światem. Ta umiejętność i samodzielność w niej, daje szansę na niezależność w życiu. Tak było ze ZnanyLekarz.pl – pierwszy był pomysł, żeby stworzyć bardziej ludzki sposób korzystania ze służby zdrowia. Potem zaprogramowaliśmy serwis, który to robi. Programowanie to jeden z najszybszych sposobów realizowania swoich pomysłów i pokazywania go ludziom – mówi Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz.pl.

Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Girls Code Fun, która od 3 lat prowadzi zajęcia programowania dla najmłodszych. Do tej pory zajęcia prowadzone były wyłącznie w Warszawie i są płatne dla uczestników. W Radomiu pracownia Girls Code Fun Lab ruszy po raz pierwszy, projekt adresowany jest szczególnie do tych dzieci, których rodziców nie stać finansowo na naukę programowania. Sfinansuje ją firma ZnanyLekarz.

– Wybraliśmy Radom jako pierwsze miasto do stworzenia szkoły kodowania dla dzieci. Sam pochodzę z tego miasta. Jest tam wiele dzieci z potencjałem, którym trzeba pomóc rozwinąć cyfrowe kompetencje i my chcemy to zrobić – dodaje Mariusz Gralewski.

Pracownia oferuje bezpłatny kurs semestralny podstaw programowania dla dzieci w wieku 8-12 lat. Kurs prowadzony jest w soboty. Oprócz kursu, uczniowie będą mogli korzystać z pracowni komputerowej w ciągu tygodnia, aby rozwijać we własnym tempie umiejętności cyfrowe, ze wsparciem mentora. Połowa miejsc zarezerwowana jest dla dziewczynek.

Zapisy: do 31 stycznia br. Formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/s7whM3

Ogłoszenie uczestników: 1 lutego br.

Start zajęć: 17 lutego br.

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/1540394045995806/

Więcej info: girlscodefun.pl.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem