ZnanyLekarz wprowadza konsultacje wideo. To odpowiedź spółki na nowe realia rynkowe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ZnanyLekarz wprowadza konsultacje wideo. To odpowiedź spółki na nowe realia rynkowe

Udostępnij:

ZnanyLekarz, platforma do umawiania wizyt lekarskich i specjalistycznych online, wprowadza nową usługę – konsultacje online. To część rozwiązania SaaS dla lekarzy i placówek medycznych. W obliczu pandemii koronawirusa firma postanowiła udostępnić tę funkcję dla swoich obecnych i nowych klientów.

Dotychczas konsultacje online, zarówno w Polsce jak i na świecie, nie cieszyły się dużą popularnością wśród lekarzy i pacjentów. Obydwie grupy preferowały wizyty bezpośrednie (tylko za pośrednictwem platformy ZnanyLekarz umawianych jest ponad 500.000 wizyt miesięcznie). Nowe realia i epidemia COVID -19 mogą to radykalnie zmienić.

W związku z koronawirusem wszystkie podmioty świadczące usługi zdrowotne, zarówno prywatne jak publiczne, wprowadzają znaczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Niektóre nawet czasowo zawiesiły udzielanie świadczeń. Również pacjenci, aby uniknąć ryzyka zakażenia, odwołują stacjonarne wizyty, również te zaplanowane znacznie wcześniej. W takiej sytuacji, w obliczu epidemii, najlepszym, bezpiecznym dla wszystkich rozwiązaniem okazuje się tzw. telemedycyna czyli zdalne konsultacje lekarskie i specjalistyczne.

Walka o przetrwanie

Zdaniem Piotra Radeckiego, dyrektora zarządzającego w ZnanyLekarz.pl, wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, której skutki, zarówno w obszarze prywatnym, jak i biznesowym odczuwamy każdego dnia. Jego zespół obserwuje z jakimi wyzwaniami, ale też problemami, mierzy się sektor zdrowia. Dostęp do opieki medycznej, również w sektorze prywatnym, został ograniczony, niektóre podmioty musiały nawet zawiesić swoją działalność. Wiele firm walczy o przetrwanie.

– Z pomocą przychodzą tu z pewnością rozwiązania telemedyczne, które w tej sytuacji zdecydowaliśmy się udostępnić za darmo w ramach aktualnego pakietu wszystkim naszym lekarzom. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni chęć uruchomienia tej usługi zadeklarowało aż 2.500 lekarzy z obecnej bazy klientów i ta liczba rośnie z dnia na dzień – mówi Piotr Radecki.

Dodaje, że uruchomienie konsultacji online na ZnanyLekarz, w tym również wideo, jest odpowiedzią spółki na obecną sytuację. Piotr Radecki wierzy, że to rozwiązanie pozwoli przetrwać wielu podmiotom medycznym na rynku, a pacjentom zapewni opiekę medyczną i bezpieczeństwo. Nowa usługa jest bezpłatna dla lekarzy i specjalistów, którzy mają aktywne kalendarze w serwisie, bez względu na specjalizację.

Jak działają konsultacje online na ZnanyLekarz?

Wystarczy wejść na stronę znanylekarz.pl, wybrać opcję „online: (pamiętajmy, że nadal są lekarze, którzy świadczą usługi stacjonarne w gabinetach, zatem taka opcja wizyty jest nadal dostępna), następnie wybrać lekarza lub specjalistę, do którego chcemy się umówić. Ostatni krok, to wybór terminu wizyty.

Każdy z nas jest inny i ma inne możliwości i umiejętności. Zwłaszcza osoby starsze mogą czuć się niekomfortowo z wideo wizytą i będą wolały rozmowę telefoniczną. Nie zawsze też dysponujemy odpowiednim sprzętem, np. kamera internetowa, dostępność Internetu, żeby taką wizytę odbyć. W związku z tym możliwe formy konsultacji to: wideo, rozmowa telefoniczna lub czat.

Płatność pobierana jest przed wizytą (płatność online) i trafia bezpośrednio do lekarza lub placówki medycznej. Przed wizytą otrzymamy przypomnienie oraz wszystkie potrzebne instrukcje dotyczące konsultacji.