Zobacz na tej infografice jak zaczynał Mark Zuckerberg

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Mark Zuckerberg rozpoczął pracę nad Facebookiem w pokoju w akademiku. Dzisiaj zatrudnia tysiące osób w kilku miejscach na świecie, a z serwisu społecznościowego korzysta dwa miliardy osób. Zobacz na poniższej infografice jak zaczynał przedsiębiorca.

Kiedy w 2004 roku Mark Zuckerberg uruchamiał Facebooka, pewnie się nie spodziewał, że trzynaście lat później będzie stał na czele firmy, do której należy najpopularniejszy serwis społecznościowy oraz że znajdzie się na piątym miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie. A jednak. Dzisiaj majątek przedsiębiorcy wyceniany jest na 56 mld dolarów, a z Facebooka korzysta co miesiąc 2 mld internautów, ale Facebook to nie tylko społeczność.

To także spółka, która zatrudnia blisko 19 tysięcy osób i jest uznawana przez pracowników i serwis z ogłoszeniami o pracę Glassdoor za najlepsze miejsce pracy 2018 roku. Co ważne, Facebook nie pierwszy raz uzyskał tytuł najlepszego pracodawcy wśród amerykańskich firm, bo Glassdoor mianował go tym tytułem już pięć raz. Po raz pierwszy w 2011 roku, potem w 2012, 2013 i 2017.