Zobacz vlog o startupach, którego twórcą jest Michał Sadowski

zobacz vlog o startupach ktorego tworca jest michal sadowski
Udostępnij:
Prawie miesiąc temu Michał Sadowski, CEO Brand24, na swoim profilu na Facebooku zapowiedział, że niebawem zacznie prowadzić vloga m.in. na temat budowy globalnej firmy z Polski. Zobacz, jak wygląda pierwszy film z nowej serii Sadowskiego.

Na zdjęciu: Michał Sadowski, współzałożyciel i CEO Brand24 | fot. youtube.com

Digerati

Sześć lat temu, Michał Sadowski, CEO Brand24, poprowadził swój pierwszy internetowy show pt. Digerati. Razem z Przemkiem Pietruszewskim opowiadał w nim o nowinkach technologicznych. Dwa lata później razem z Karolem Wnukiewiczem nagrał hit pt. Internety robie, który obejrzało ponad pół miliona widzów, a rok później film obrazujący życie startupowca pt. Take Your Startup To The Next Level (poniżej).

Bardzo spodobał się internautom, czego dowodem są statystyki oglądalności. Materiał odtworzyło prawie 150 tys. użytkowników, którzy podarowali dwa tysiące łapek w górę. Później było kilka odcinków vloga z pobytu w San Francisco, ale też materiały o tym, że Brand24 pozyskał kolejnego dużego klienta. Michał Sadowski teraz zapowiedział serię vlogów na temat budowy globalnej firmy z Polski.

Pierwszy klient

Pierwszy film z nowej serii Michała Sadowskiego dotyczy zdobywania pierwszego klienta dla swojego startupu. Sadowski zdradza, że w przypadku Brand24 wysłał trzy tysiące wiadomości na LinkedInie, Facebooku, mailu i Gadu-Gadu. Prosił adresatów o przetestowanie Brand24. Z tysiąca osób, które przyjęły propozycję 40 osób zostało klientami usługi do monitoringu Internetu.

Zwraca też uwagę na to, by kontakt z pierwszymi potencjalnymi klientami nie był "spamerski", czyli nie polegał na wysłaniu tej samej wiadomości do tysiąca adresatów. Jego zdaniem, każdy współtwórca startupu powinien zabrać się za pisanie spersonalizowanych wiadomości po to, by zainteresować swoją propozycją największą liczbę klientów. Więcej o tym, jak pozyskać pierwszych klientów dowiecie się z filmu poniżej.

Startup w Berlinie

CEO Brand24 nie jest jednak jedynym polskim vlogerem, który opowiada o życiu startupowca. Uwagę warto zwrócić także na filmy Pawła Nowaka, założyciela m.in. TurboTłumaczenia, który od ponad miesiąca publikuje na YouTubie materiały dotyczące życia startupowca. Publikowane są co kilka dni i najczęściej dotyczą tworzenia startupu w Berlinie. Najnowszy odcinek możesz obejrzeć poniżej.