Zoom chce wprowadzić szyfrowanie w aplikacji. W tym celu przejął firmę Keybase

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Zoom chce wprowadzić szyfrowanie w aplikacji. W tym celu przejął firmę Keybase

Udostępnij:

Zoom Video nabył Keybase, szyfrowaną usługę przesyłania wiadomości i udostępniania plików. Przejęcie zespołu inżynierów ds. bezpieczeństwa i szyfrowania przyspieszy plan firmy Zoom w zakresie budowania kompleksowego szyfrowania.

– Istnieją kompleksowe, szyfrowane platformy komunikacyjne. Istnieją platformy komunikacyjne z łatwymi do wdrożenia zabezpieczeniami. Istnieją platformy komunikacyjne o zasięgu korporacyjnym. Jednak żadna z tych platform nie oferuje kompleksowego rozwiązania. To jest to, co Zoom planuje zbudować, dając naszym użytkownikom bezpieczeństwo, łatwość użytkowania i skalowalność, po prostu wszystko naraz. Pierwszym krokiem jest zebranie właściwego zespołu. Keybase wnosi do Zoom głęboką wiedzę na temat szyfrowania i bezpieczeństwa, a my z przyjemnością powitamy Maxa i jego zespół. Stworzenie spójnej grupy inżynierów ds. bezpieczeństwa znacznie przyspiesza nasz 90-dniowy plan zwiększenia naszych wysiłków na rzecz bezpieczeństwa – powiedział, cytowany w komunikacie, Eric S. Yuan, dyrektor generalny Zoom.

– Keybase jest zachwycone dołączeniem do Teamu Zoom! Nasz zespół pasjonuje się bezpieczeństwem i prywatnością, a zaszczytem jest możliwość wniesienia naszej wiedzy z zakresu szyfrowania na platformę używaną przez setki milionów uczestników dziennie – powiedział Max Krohn, współzałożyciel i deweloper Keybase.io.

Jako członkowie działu inżynierii bezpieczeństwa firmy Zoom, zespół Keybase wniesie istotny wkład w 90-dniowy plan firmy Zoom mający na celu proaktywne identyfikowanie, adresowanie i zwiększanie możliwości w zakresie bezpieczeństwa i prywatności jej platformy. Krohn będzie kierował zespołem inżynierii bezpieczeństwa Zoom, podlegającym bezpośrednio Yuan. Liderzy Zoom i Keybase będą wspólnie pracować nad określeniem przyszłości produktu Zoom Keybase. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Keybase to firma zajmująca się bezpieczeństwem, kryptografią, ochroną tożsamości i prywatności. Startup oferuje end-to-end szyfrowany czat, dzielenie się plikami i hostowanie kodu, a to wszystko w oparciu o platformę kryptograficzną, która obsługuje wiele urządzeń jednocześnie.