Został wyrzucony z własnej spółki, a teraz rozkręca Ubera dla krawców

Dodane: 02.06.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Historia George'a Zimmera przypomina nieco historię Steva Jobsa. Przedsiębiorca podobnie jak wizjoner z Doliny Krzemowej wyleciał z własnej firmy, a później otworzył nowy biznes. Obecnie Amerykanin pracuje nad aplikacją zTailors, która może znacznie wpłynąć na rynek odzieżowy.

Wyszedł na prostą dzięki zTailors

Amerykański przedsiębiorca George Zimmer w 1973 roku uruchomił sieć sklepów z odzieżą męską. Obecnie spółka Men’s Wearhouse, której jest założycielem jest notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych oraz posiada 1 200 punktów handlowych działających na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Niespodziewanie w 2013 roku przedsiębiorca został zwolniony z funkcji przewodniczącego spółki.

Utrata posady stała się dla George’a Zimmera bodźcem, który pomógł w podjęciu decyzji stworzenia kolejnego biznesu. Amerykanin obecnie pracuje nad startupem przypominającym aplikację Uber z tym, że jest ona dedykowana krawcom. Projekt nosi nazwę zTailors i łączy ze sobą doświadczone osoby w szyciu odzieży z klientami potrzebującymi nowych ubrań. Obsługa nowopowstałej platformy jest bardzo prosta i ogranicza się do kilku czynności jakie należy wykonać.

Zamów krawca do domu

W pierwszej kolejności za pomocą serwisu należy zapoznać się z grafikiem krawców znajdujących się w naszej okolicy. Wówczas znając dostępne terminy wizyt możemy skonsultować się, z którymś z nich i poprosić o przyjazd do domu, czy biura. Podczas spotkania rzemieślnik zmierzy nas, a następnie przystąpi do szycia odzieży. Gotowe ubranie będzie można odebrać w umówionym terminie i dopiero wtedy zostanie wystawiony rachunek za usługę.

Co ważne, nie każdy może zostać zrzeszonym w zTailors krawcem. George Zimmer stawia kandydatom twarde wymagania i oczekuje minimum pięcioletniego doświadczenia zawodowego. Mimo tego chętnych do pracy nie brakuje, a jak informuje serwis Business Insider obecnie z aplikacji korzysta już 600 krawców z największych miast w Stanach Zjednoczonych. Właściciel platformy do końca 2015 roku planuje wprowadzić zTailors na teren każdego stanu.