Zostań championem! Cała Europa czeka na technologiczne pomysły z Polski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zostań championem! Cała Europa czeka na technologiczne pomysły z Polski

Udostępnij:

Trwa rekrutacja do projektu Scale-up Champions, którego celem jest otwarcie młodych firm na nowe rynki. Uczestnicy będą mogli skorzystać z kilku ścieżek wsparcia oferowanych przez konsorcjum ekspertów z Polski, Hiszpanii, Danii, Litwy i Estonii.
Scale-up Champions to program, który ma na celu kompleksowe wsparcie młodych firm technologicznych w rozwoju ich biznesu i wyjściu na międzynarodowe rynki. Dlatego od samego początku w pracy ze startupami będą brać udział europejscy eksperci. Wszystko pod egidą Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT), który jest koordynatorem programu.

– W Scale-up Champions oferujemy trzy, uzupełniające się, ścieżki wsparcia dla startupów: od programu międzynarodowej inkubacji, przez współpracę z korporacjami aż do przygotowania do pozyskania inwestora. Każdy biznes jest inny, dlatego uczestnicy mogą wziąć udział we wszystkich ścieżkach lub zdecydować się tylko na te, które są im najbardziej potrzebne – tłumaczy Anna Tórz z PPNT, ekspert ds. inkubacji z ponad 12-letnim stażem i koordynator programu.

Rekrutacja podzielona jest na tury, właśnie kończy się pierwsza. Jeszcze do 5 października będzie można dołączyć do pierwszej grupy startupów uczestniczących w ścieżce „Investment Readiness Program”, ułatwiającej nawiązanie współpracy z inwestorem. Warto już teraz wypełnić formularz zgłoszeniowy i skorzystać z pierwszych warsztatów!

Celem programu jest przyciągniecie aż 375 startupów z całej Europy zajmujących się zaawansowanymi technologiami. Na uczestników czekają misje gospodarcze, spotkania z ekspertami, programy współpracy z korporacjami, webinary, wydarzenia networkingowe, czy wsparcie soft-landingu na jednym z pięciu rynków europejskich.

Sky is the limit

Głównym założeniem Scale-up Champions jest przygotowanie młodych firm do ekspansji i współpracy zagranicznej. Od razu. Program tworzy konsorcjum instytucji z pięciu krajów, a do współpracy zaproszono też ekspertów z całej Europy.

– Scale-up Champions dedykujemy firmom technologicznym. W tym sektorze otwarcie się na nowe kontakty i wyjście poza granice swojego kraju jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu! Samodzielne pozyskanie kontaktów z rozwiniętych technologicznie rynków, jakimi są np. Dania czy Estonia, jest trudne, a teraz uczestnicy będą mieli je na wyciągniecie ręki – deklaruje Anna Tórz.

Nie tylko dla startupów!

Aby program spełniał swoje założenia, do ścisłej współpracy zapraszamy też inwestorów, mentorów i korporacje. Oni będą mieli dostęp do najświeższych pomysłów technologicznych z całej Europy, a młodzi pomysłodawcy – poznają niuanse prowadzenia biznesu, będą mieć szansę na pozyskanie ważnych klientów lub rozpoczną proces inwestycyjny.

– Aby rozwinąć startup technologiczny i na nim zarobić, potrzeba znacznie więcej niż tylko pomysłu i determinacji twórców. Liczy się wiedza, kontakty, sieć wsparcia. Dopiero mając te zasoby młoda firma może poważnie myśleć o przejściu z fazy „startup” do „scaleup”. I my im te zasoby udostępniamy – tak do udziału w programie zachęca Anna Tórz.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.scaleupchampions.com. Poszukiwani są zarówno młodzi przedsiębiorcy z sektora deep tech, jak i duże firmy chcące znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów technologicznych, eksperci chcący wejść w rolę mentora oraz inwestorzy poszukujący perspektywicznych spółek do współpracy finansowej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem