Zostań najbardziej rowerową firmą IT i wspieraj potrzebujące dzieci

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Zostań najbardziej rowerową firmą IT i wspieraj potrzebujące dzieci

Udostępnij:

Siedzący tryb życia i wynikające z tego problemy zdrowotne to bolączka branży IT. Badania przeprowadzone przez Alan Systems wskazują, że jazda na rowerze jest najczęściej wybieraną aktywnością fizyczną wśród programistów. Codzienna dawka ruchu podczas dojazdu rowerem do pracy zwiększa produktywność pracownika nawet o 15% i nie wymaga dodatkowego czasu w ciągu dnia. Zdrowy styl życia może być prosty jak jazda na rowerze – dosłownie!

To właśnie dla pracowników firm IT powstał Bike IT Challenge – rywalizacja rowerowa, w której uczestnicy zdobywają punkty za dojazdy do pracy i regularną aktywność rowerową. Gracze rejestrują przejazdy w aplikacji Activy, gdzie oprócz indywidualnych statystyk mogą porównywać zespoły i zdobywać odznaki. Bike IT to pierwsze międzynarodowe wyzwanie rowerowe dla firm IT, software house’ów i technologicznych startupów. Podczas czterech dwutygodniowych etapów, pracownicy będą walczyć o tytuł najbardziej rowerowej firmy, nagrody zespołowe i indywidualne. Zapisy 5-osobowych drużyn można zgłaszać poprzez stronę BikeITChallenge.com do 21 sierpnia.

– Akcja Bike IT to bardzo fajny pomysł na zaangażowanie pracowników w rywalizację. Wzięliśmy udział w pierwszej edycji i wszyscy członkowie zespołu zdobywali punkty oraz śledzili wyniki na bieżąco. Dla osób, które sporo jeżdżą na rowerze była to dodatkowa motywacja do większej liczby i dłuższych przejazdów. A tych, którzy mają rower i tylko czasem z niego korzystają, zbieranie punktów w konkursie zmotywowało do dojeżdżania do pracy rowerem – mówi Greg Oledzki z Sumologic

Dzięki Bike IT Challenge proste staje się również pomaganie. Od każdego pakietu startowego organizatorzy przekażą 15% środków na programy UNICEF. To dodatkowa motywacja by wsiąść na rower i kręcić kilometry.

– Akcja Bike IT Challenge to ciekawy pomysł na zaangażowanie branży IT w jazdę na rowerze. Pracownicy dbają o swoje zdrowie, jednocześnie pomagając najbardziej potrzebującym dzieciom – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Z aplikacji Activy skorzystali już pracownicy między innymi Google, Microsoft, Bosch, Sumo Logic, Cognifide, 3M, LiveChat, Tooploox, Lingaro, Netcompany, Techland. Może Twoja firma będzie następna?

Swój firmowy zespół możesz zarejestrować na: BikeITChallenge.com