Zostań Wyjadaczem – zobacz zanim zjesz!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Wyjadacze to pierwsza i jedyna w Polsce aplikacja na iPhone’a do wyszukiwania potraw z barów i restauracji w okolicy. Jest rozwinięciem portalu Wyjadacze.pl, powstałego jesienią 2010 roku, którego społeczność zbudowała największą w Polsce bazę zdjęć potraw.

Wyjadacze to pierwsza i jedyna w Polsce aplikacja na iPhone’a do wyszukiwania potraw z barów i restauracji w okolicy. Jest rozwinięciem portalu Wyjadacze.pl, powstałego jesienią 2010 roku, którego społeczność zbudowała największą w Polsce bazę zdjęć potraw.


O co chodzi?
Użytkownicy robią zdjęcia potraw, którymi chcą podzielić się z innymi Wyjadaczami. Zgodnie z hasłem „zobacz zanim zjesz” aplikacja zastępuje suchy opis i recenzję lokalu zdjęciem potrawy, które jest atrakcyjniejsze dla użytkownika, łatwiejsze i szybsze w przeglądaniu. Zdjęcia można oceniać i komentować. Tak powstałe recenzje tworzą mapę potraw z restauracji, dzięki której użytkownik może znaleźć to, na co ma ochotę.

Szukanie jedzenia nigdy nie było tak proste
iPhone przy pomocy GPS lokalizuje położenie użytkownika na mapie, a następnie pokazuje na niej zdjęcia potraw w okolicy. Mapa jest interaktywna i dynamicznie zmienia się wraz ze zmianą położenia Wyjadacza. Dzięki temu doprowadza użytkownika do jego ulubionej potrawy, zwłaszcza w miejscach, w których znajduje się po raz pierwszy. Użytkownik, który właśnie wylądował w Bangkoku, przy pomocy iPhone’a łatwo znajdzie drogę do swego pierwszego Pad Thaia.

Jedno zdjęcie potrawy warte tysiąc słów
Funkcja „szukaj” umożliwia przeglądanie mapy wraz z dostępnymi w bazie zdjęciami z dowolnego miejsca na świecie. Możliwe jest sprawdzenie ceny smażonej Tarantuli w Kambodży lub zapiekanki w Krakowie. Wizualna forma recenzji likwiduje barierę językową i umożliwia wyszukiwanie jedzenia niezależnie od narodowości użytkownika. Francuski Wyjadacz odnajdzie szybko dobre pierogi w Warszawie, a polski turysta w Wietnamie może zamówić grillowaną pierś z kurczaka, pokazując ją kelnerowi na ekranie swojego telefonu.

Pokaż innym co zjadłeś
Moment, gdy kelner stawia na stole zamówione danie może być bardzo miły albo stanowić początek głębokiego rozczarowania. Fotografując potrawę przy pomocy aplikacji i udostępniając ją wszystkim Wyjadaczom, użytkownik tworzy unikalną, wizualną, zlokalizowaną na mapie recenzję. Jest ona widoczna zarówno na iPhone, poprzez aplikację Wyjadacze, jak i w internecie na stronie Wyjadacze.pl. Dla jej autora jest pamiątką z jego kulinarnych wojaży i początkiem budowania swojej pozycji recenzenta. Dla pozostałych użytkowników może być zachętą i pomocą w wyborze najlepszego lokalu w okolicy.

Aplikacja Wyjadacze dostępna jest w iTunes od 19 kwietnia 2011 roku, bezpłatnie.

źródło: informacja prasowa