Zrealizowaliśmy zakładane badania i pozyskaliśmy 8 mln złotych. Podsumowanie roku Biotts

Dodane:

Konrad Krajewski Konrad Krajewski

Zrealizowaliśmy zakładane badania i pozyskaliśmy 8 mln złotych. Podsumowanie roku Biotts

Udostępnij:

Największym sukcesem 2020 roku było pozyskanie aniołów biznesu oraz inwestora w drugiej rundzie finansowej, łącznie pozyskaliśmy 8 mln złotych, z czego 7,2 mln zainwestował fundusz Montis Capital. Jesteśmy również dumni z naszego zespołu laboratoryjnego, który urósł dwukrotnie. Biotts podsumowuje 2020 rok.
Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy i firmy technologiczne, podsumowują 2020 rok. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Początek 2020 roku

W Nowy Rok weszliśmy z planami dotyczącymi rozwoju spółki i jej produktów. Wspólnie zdefiniowaliśmy konkretne cele:

 1. zakończenie badań przedklinicznych dla maści miejscowo znieczulającej;
 2. rozpoczęcie badań przedklinicznych maści na trudno gojące się rany, owrzodzenia i stopę cukrzycową;
 3. podpisanie pierwszej umowy sprzedaż licencji uniwersalnego nośnika leków;

 • dokonanie kolejnych 2 zgłoszeń patentowych technologii poszerzających chmurę patentową Biotts;
 • skuteczne przeprowadzenie drugiej rundy inwestycyjnej.
 • COVID-19 a Biotts

  Sytuacja epidemiologiczna miała niewielki wpływ na działalność spółki, ponieważ większość problemów związanych z pandemią dotyczyło głównie opóźnień w realizacji badań, testów, analiz próbek oraz dostawie surowców i sprzętu. Opóźnienia ze strony dostawców i partnerów badawczo-biznesowych spowodowały opóźnienia w harmonogramach realizowanych projektów.

  Intensywna pracą ludzi oraz wprowadzenie pracy zmianowej pozwoliło nadrobić opóźnienia i mogliśmy przystąpić do kolejnych etapów rozwoju. Plusem całej sytuacji jest to, że nasz zespół stał się jeszcze bardziej zgrany, empatyczny, dbamy o swoje zdrowie i dobre relacje.

  Osiągnięcia w 2020 roku

  Zespół Biotts wywiązał się z celów w 100% dzięki pracy i zaangażowaniu całej firmy, począwszy od ludzi pracujących w laboratorium, kończąc na marketingu. Zrealizowaliśmy zakładane badania, dokonaliśmy dwóch zgłoszeń patentowych i podpisaliśmy umowę sprzedaży licencji.

  Największym sukcesem 2020 roku było pozyskanie aniołów biznesu oraz inwestora w drugiej rundzie finansowej, łącznie pozyskaliśmy 8 mln złotych, z czego 7,2 mln zainwestował fundusz Montis Capital. Jesteśmy również dumni z naszego zespołu laboratoryjnego, który urósł dwukrotnie.

  Plany na 2021 rok

  Głęboko wierzymy, że rok 2021 będzie dla nas przełomowym okresem w rozwoju nie tylko technologicznym, ale również biznesowym. W 2021 planujemy podpisać strategiczną umowę partnerską z dużą firmą farmaceutyczną oraz zrealizować sprzedaż dwóch licencji uniwersalnego nośnika MTC-Y. W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 rozpoczęliśmy też prace nad autorskim lekiem na COVID-19. W nadchodzącym roku czeka nas wiele pracy, wyzwań oraz nieprzewidzianych problemów, które na pewno wystąpią w związku z pandemią i zbliżającym się kryzysem gospodarczym. Niemiej jednak w Biotts jesteśmy przekonani, że nasz zespół, który jest zgrany i zaangażowany w projekt, skutecznie stawi czoła wszystkim przeciwnościom i osiągniemy zakładane przez nas cele.

  Autor: Konrad Krajewski, co-founder & executive vice president Biotts

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem