Zrealizuj swój pomysł na produkt dzięki SOLIDWORKS Entrepreneurs

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Nie każdego startupowca stać na zakup profesjonalnych narzędzi do projektowania 3D. Spółka SOLIDWORKS Corp. dobrze zdaje sobie z tego sprawę i organizuje program sponsorski, w ramach którego młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać oprogramowanie.

Wielu młodych przedsiębiorców, podejmując się pracy nad startupem, snuje wizje, jak świetną firmą za X lat będzie rozwijany przez nich projekt. Równie często głowy świeżo upieczonych biznesmenów, przepełniają pomysły na gotowe produkty. Ale życie startupowców nie jest takie proste. Pierwsze wyzwanie pojawia się, kiedy dobrze przemyślane koncepcje, trzeba wdrożyć w życie i przygotować projekty produktów. Okazuje się wówczas, że albo nie posiadamy właściwego oprogramowania, albo nie potrafimy go obsłużyć. Tak może być w przypadku technologii 3D. A przecież nie stać nas jeszcze na zatrudnienie profesjonalisty, który zrobiłby to za nas.

fot. materiały prasowe 

Nawet do 10 bezpłatnych licencji software’u do projektowania 3D

Tym wszystkim startupowcom pomogą bardziej doświadczeni przedsiębiorcy z SOLIDWORKS Corp., firmy oferującej oprogramowania m.in. typu CAD. Przy wsparciu DPS Software, największego przedstawiciela SOLIDWORKS Corp. w Polsce, spółka organizuje program sponsoringowy „SOLIDWORKS for Entrepreneurs”.

Nie chcemy, aby finanse stanowiły barierę dla innowacyjnych pomysłów, dlatego proponujemy młodym firmom, bezpłatny dostęp do naszych narzędzi – mówi Dariusz Żebrowski, Specjalista ds. Edukacji w DPS Software i koordynator akcji “SOLIDWORKS for Entrepreneurs”. Zespół stojący za DPS Software jest przekonany, że wzięcie udziału w inicjatywie, pomoże młodym i innowacyjnym firmom zwiększyć szansę na osiągniecie sukcesu i zyskać przewagę konkurencyjną w swojej branży. Aby przystąpić do programu sponsorskiego, należy skontaktować się z DPS Software wypełniając formularz kontaktowy dostępny tutaj.

Obrót roczny niższy niż milion dolarów? Aplikuj

Nie każdy jednak może wziąć udział w „SOLIDWORKS for Entrepreneurs”. Program jest dedykowany tym firmom, które wykazują niższy obrót niż milion dolarów rocznie. Kandydaci powinni również mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych lub Kanady.

Kiedy już zostaniemy zakwalifikowani do programu, otrzymamy roczny dostęp do narzędzi projektowych m.in. SOLIDWORKS 2016, SOLIDWORKS Simulation i SOLIDWORKS Composer. Dzięki powyższym narzędziom użytkownicy będą mogli tworzyć modele i animacje przyszłych produktów, których prototypy można np. produkować za pomocą drukarek 3D. – Dzięki udostępnionym przez DPS Software narzędziom, przedsiębiorstwa, będą mogły szybciej, bardziej wydajnie i ekonomicznie realizować swoje projektowe koncepcje, przeznaczając dodatkowe zasoby na innowacje i szybszy rozwój ich biznesu – mówi Dariusz Żebrowski

DPS Software udziela się społecznie

To nie pierwsza tego typu inicjatywa, w której DPS Software uczestniczy w tym roku. W czerwcu spółka wraz z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie zrealizowała ósmą edycję konkursu Young Design 2015, na którego laureatów czekała nagroda specjalna – półroczna licencja oprogramowania SOLIDWORKS Industrial Designer oraz szkolenie z projektowania 3D. Ponadto od 2001 roku DPS Software organizuje Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS oraz największą w Polsce konferencję, na której spotykają się fani SOLIDWORKS.