Zrób swoją pierwszą aplikację z Google. Wygraj trzymiesięczny kurs dla początkujących

Dodane: 29.11.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Google uruchomił właśnie stypendia dla początkujących programistów. Do rozdania ma 10 tys. trzymiesięcznych kursów, dzięki którym będziesz mógł stworzyć swoją pierwszą aplikację. Za darmo, ze wsparciem mentorów. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy i poczekasz na wynik rekrutacji.

Google wraz z platformą do e-learningu Udacity zorganizował właśnie program nauki programowania. Do rozdania jest 10 tys. kilkumiesięcznych darmowych szkoleń skierowanych do początkujących programistów. Dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z programowaniem przygotowano 9 tys. stypendiów, dla tych z co najmniej rocznym doświadczeniem – tysiąc kursów.

Nowy rok, nowe wyzwania

– Nadchodzi nowy rok, dlatego uczyń go rokiem nowych możliwości. Udacity oferuje limitowaną liczbę stypendiów ufundowanych przez Google, które pomogą Ci stać się developerem Androida. To Twoja szansa do zbudowania swojej pierwszej aplikacji albo zdobycia nowej pracy – zachęcają autorzy akcji. Jej celem jest zainteresowanie internautów nauką programowania.

Zdjęcie: zrzut ekranu z filmu promującego program Google’a

Na potrzeby akcji przygotowano dwa kursy. Pierwszy skierowano do laików, którzy nie mieli wcześniej styczności z programowaniem. Chętni powalczą o udział trzymiesięcznym kursie online, a w nauce pomogą mentorzy Udacity. Najlepsi spośród 9 tys. kursantów zostaną zaproszeni do specjalnego trzymiesięcznego kursu pt. „Android Basics Nanodegree Program”.

Przygotuj się do pracy

Jeśli samodzielnie poznałeś tajniki programowania, powinieneś aplikować do drugiego programu stypendialnego Google’a. Wymagane jest jednak co najmniej roczne doświadczenie. Kursańci wezmą udział w dwóch szkoleniach, a po ich skończeniu otrzymają certyfikat poświadczający ich umiejętności. Ten program ma na celu przygotowanie do ubiegania się o pracę np. w Google.

Dzięki tej akcji, Google chce przyciągnąć początkujących programistów, by mogli aplikować o pracę na stanowiskach związanych z programowaniem. Kurs ma za zadanie poszerzyć wiedzę kandydatów, ale też pomóc w stworzeniu pierwszej aplikacji. Do 18 grudnia możemy aplikować o udział w kursach online. Wystarczy wypełnić ten formularz oceniający nasze umiejętności.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem