Zrozumieć cyberbezpieczeństwo – dane, raporty i analizy. Darmowa książka Adama Trojańczyka jest już dostępna

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo – Adam Trojańczyk

Udostępnij:

Właśnie ukazała się książka pt. „Zrozumieć cyberbezpieczeństwo – dane, raporty i analizy” autorstwa Adama Trojańczyka, która dostępna jest w postaci elektronicznej zupełnie za darmo.

Publikacja w zrozumiały sposób przedstawia kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, a zaprezentowane w niej dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Okazuje się, że praktycznie każdy sektor (zarówno publiczny, jak i prywatny) jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybierają sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów. Nie wszystkie tego typu działania okazują się skuteczne.

Strategia bezpieczeństwa to konieczność

Zagrożenia, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się istnieć jedynie w sferze rozważań teoretycznych, teraz stały się jak najbardziej realne. Przedsiębiorstwa, organizacje, startupy, instytucje publiczne i osoby prywatne muszą opracować kompleksowe strategie bezpieczeństwa i skutecznie je wdrożyć, aby nie ponosić druzgocących strat w wyniku cyberataków. Zwiększanie świadomości zagrożeń jest jedną z dróg, jakie powinniśmy obrać.

Nowoczesne technologie pozwalają wprawdzie coraz lepiej zabezpieczać się przed włamaniami. Jednak słabym ogniwem pozostaje podatność organizacji na działania socjotechniczne i luki w projektowanym oprogramowaniu.

W środku książki znaleźć można między innymi:

  • odpowiedź na pytanie czym są cyberataki i jak często do nich dochodzi,
  • najpopularniejsze formy cyberataków oraz dane na ich temat,
  • dane z dziesiątek raportów zebrane w jednym miejscu,
  • wybrane ataki cybernetyczne na przestrzeni ostatnich dwóch lat,
  • trendy związane z cyberbezpieczeństwem,
  • informacje o tym jaką cenę przychodzi nam płacić za ataki w cyberprzestrzeni.

Kim jest autor publikacji?

Autor publikacji pragnie, aby jego pozycja przyczyniła się do rzeczywistej zmiany naszego nastawienia do cyberzagrożeń. Jak sam twierdzi nie jest ekspertem z zakresu cyberbezpieczeństwa, a głównie praktykiem biznesowym. Zdaje sobie sprawę, jak ważne jest położenie odpowiedniego nacisku na kwestie bezpieczeństwa organizacji.

Z branżą IT związany jest od 2004 roku. Obecnie pełni funkcję członka zarządu i COO w software house Inwedo. Był także mentorem i ekspertem w programach akceleracyjnych Startup Spark i S5 (jeden z pierwszych akceleratorów technologii 5G w Polsce) oraz miasta Łodzi, uczelni wyższych i fundacji AIP. Pełnił także funkcję członka rady naukowej Technikum Automatyki i Robotyki, był doradcą ds. startupów dla Central European Startup Awards, finalistą jednego z konkursów tej organizacji oraz zdobywcą wyróżnienia Ecosystem Hero of The Year.

Książka dostępna za darmo

„Zrozumieć cyberbezpieczeństwo – dane, raporty i analizy” to już druga, darmowa pozycja tego autora. Pierwsza skierowana była dla młodych przedsiębiorców i skupiała się na budowaniu produktów minimalnie gotowych.

Publikacji można znaleźć na tej stronie.