zrzutka.pl uruchomiła zbiórkę #RAZEMdlaUKRAINY

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

zrzutka.pl uruchomiła zbiórkę #RAZEMdlaUKRAINY

Udostępnij:

Zrzutka.pl właśnie uruchomiła oficjalną akcję międzynarodowej pomocy humanitarnej, dedykowaną naszym najbliższym sąsiadom, ofiarom wojny – Ukrainie. To, co wyróżnia tę zrzutkę, to fakt, że #RAZEMdlaUKRAINYjest skoordynowanym działaniem wielu organizacji pomocowych.

Czarny scenariusz niestety się spełnił i dziś nad ranem nasz sąsiad, Ukraina, został zbrojnie zaatakowany przez Rosję. Wielu z nas myśli – nie możemy, nie chcemy i nie umiemy stać z boku, przyglądając się tylko tej tragedii. Jednak, w tej chwili nie za bardzo wie jak i komu pomóc. Samych akcji pomocowych też będzie już niedługo wiele. Nie każdy orientuje się także, który organizator jest wiarygodny, a co najważniejszy skuteczny w niesieniu pomocy. W związku z tym zrzutka.pl wiodąca platforma crowdfundingowa w Polsce, za pośrednictwem swojej Fundacji „To się uda”, postanowiła skoordynować pracę wielu organizacji pomocowych i uruchomiła zrzutkę #RAZEMdlaUKRAINY.

– Nie wiemy jeszcze, jakie będą potrzeby, ale chcemy być razem z mieszkańcami Ukrainy. Zarówno z tymi, którzy zostali w swojej ojczyźnie, jak i z tymi, którzy szukają w Polsce schronienia. – mówiTomasz Chołast, członek zarządu zrzutka.pl. – Wszystkie środki zebrane na tej zrzutce będą przekazane w 100% organizacjom, które już teraz pomagają osobom poszkodowanym, a koszty operacyjne pokrywa sama zrzutka.pl. To, co możemy zagwarantować, to tak jak miało to już miejsce w 2020 i 2021 roku, przy okazji m.in. zbiórek covidowych, że nasze akcje są w pełni transparentne  i skutecznie, a my jako organizatorzy rozliczamy się z każdej zebranej złotówki. – dodaje Chołast ze zrzutka.pl.

Zgromadzone pieniądze, zostaną przekazane sprawdzonym przez zrzutka.pl organizacjom, zajmującym się niesieniem pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. W tej chwili do akcji dołączyły już m.in.: Polskie Forum Migracyjne, Fundacja Dla Wolności, Fundacja Uniters, Fundacja Cor Ignis, Stowarzyszenie Homo Faber, a z godziny na godzinę lista się powiększa.

Jak można wesprzeć akcję?

Dlaczego warto wesprzeć zrzutkę?

  • jest to skoordynowana, międzynarodowa akcja wielu organizacji pomocowych, dzięki czemu zebrane środki będą większe, a pomoc szybciej i skuteczniej dostarczona,
  • zgromadzone pieniądze zostaną niezwłocznie przekazane osobom i organizacjom, najbardziej potrzebującym,
  • pl i jej fundacja “To się uda” będą na bieżąco informować, gdzie trafiają środki i jakie działania są podejmowane,
  • dla wspierających to bardzo prosty sposób przekazania wymiernej pomocy, a dla Ukraińców nieocenione wsparcie,
  • pl zobowiązuje się do transparentnego rozliczenia całej akcji i wszystkich zebranych środków.

 

Oficjalna akcja #RAZEMdlaUKRAINYzrzutka.pl dostępna jest pod linkiem:https://zrzutka.pl/razemdlaukrainy