Zrzutka.pl wprowadza kartę wpłatniczą. Ma być alternatywą dla terminali płatniczych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

zrzutka karta wpłatnicza

Udostępnij:

W ramach Polskiego Ładu od początku tego roku zostały zmienione przepisy PIT i CIT dla firm. Zmiany wymusiły na przedsiębiorcach obowiązek przyjmowania płatności bezgotówkowych za pomocą instrumentów płatniczych. Dla wielu przedsiębiorców jest to tożsame z wykorzystywaniem terminala płatniczego. Zrzutka.pl ma alternatywę.
Zrzutka.pl wprowadza na rynek kartę wpłatnicza, która działa jak mini-terminal. Wystarczy przyłożyć do niej telefon z włączoną funkcją NFC, aby na jego ekranie pojawił się wybór dogodnej metody płatności. Korzystając z karty zrzutki, firmy mogą przyjmować płatności Blik, kartą, Apple Pay, Google Pay, Masterpass, Visa Checkout oraz przelewy mobilne z 16 banków zupełnie za darmo. Do obsługi wpłat wystarczy kod QR i smartfon klienta podłączony do internetu.

Karta wpłatnicza jest wielkości dowodu osobistego. Nie wymaga zasilania, ładowania ani podłączenia do internetu. Jest również bardzo bezpieczna, gdyż nie można za jej pomocą wypłacić pieniędzy, można tylko wpłacić na powiązaną z nią zrzutkę. Jeśli zostanie zgubiona lub skradziona, nie ma możliwości aby ktoś inny z niej skorzystał i pobrał pieniądze.

Koszty związane z kartą wpłatniczą

W przeciwieństwie do terminali płatniczych wszystkie operacje na koncie zrzutki są darmowe. Płaci się jedynie za zamówienie i korzystanie z karty – przez okres 6 miesięcy koszt ten wynosi 29,94 zł plus koszty dostawy.

– Jednak już od stycznia 2023 roku koszt ten zostanie zniesiony przez zrzutkę i przedsiębiorcy będą mogli zamówić kartę i korzystać z niej przez pół roku zupełnie za darmo. Dopiero po tym okresie, korzystanie z karty będzie oznaczało konieczność opłaty w wysokości tylko 4,99 zł za miesiąc. Dodatkowo, dajemy firmom możliwość zrezygnowania z karty wpłatniczej w każdej chwili, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów – mówi Tomasz Chołast, członek zarządu zrzutka.pl.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem