Zuckerberg postanawia w 2017 roku więcej podróżować. Dzięki temu ulepszy Facebooka

Dodane: 04.01.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Pod koniec grudnia właściciel Facebooka Mark Zuckerberg pochwalił się realizacją zeszłorocznego postanowienia. Na ten rok wyznaczył sobie kolejny cel. Zamierza więcej podróżować.

Na zdjęciu: Mark Zuckerberg, CEO Facebooka | fot. materiały prasowe 

Odwiedzić 50 stanów 

– Co roku wyznaczam sobie osobiste cele, żeby nauczyć się czegoś nowego i rozwijać się poza pracą. W ostatnich latach przebiegłem 365 mil, zbudowałem prostą sztuczną inteligencję dla mojego domu, przeczytałem 25 książek i nauczyłem się języka mandaryńskiego – napisał na Facebooku właściciel popularnej sieci społecznościowej Mark Zuckerberg. 

Dodał, że do końca tego roku zamierza odwiedzić każdy stan i porozmawiać z ich mieszkańcami. Nie będzie musiał jednak wizytować we wszystkich pięćdziesięciu, ale w nieco powyżej trzydziestu, bo w części z nich już kiedyś przebywał. Będąc na miejscu, zamierza dowiedzieć się, jak żyją i pracują tamtejsi mieszkańcy oraz, co myślą o przyszłości. 

Wpłynąć na świat 

– Moja praca polega na łączeniu świata i udzielaniu każdemu głosu. W tym roku chcę osobiście usłyszeć więcej głosów. Pomoże mi to prowadzić prace nad Facebookiem i nad Chan Zuckerberg Initiative tak, żebyśmy mogli pozytywnie wpływać na świat, który wkracza w ważny, nowy okres – pisze Zuckerberg. 

Wyjaśnia, że tegoroczne podróże przybiorą różne formy. Nie zabraknie w nich na pewno wyjazdów z żoną Priscillą, przystanków w małych miasteczkach i na uniwersytetach, spotkaniach z nauczycielami i naukowcami, a także wizytach w biurach Facebooka rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych oraz miejscach polecanych przez fanów przedsiębiorcy.

Jarvis 

Pod koniec grudnia minionego roku, miliarder pochwalił się realizacją celu, który wyznaczył sobie kilka miesięcy wcześniej. Napisał wówczas, że udało mu się stworzyć sztuczną inteligencję do zarządzania domem, która przypomina Jarvis z Iron Mana. Dzięki niej może między innymi sterować temperaturą i światłem w pomieszczeniach, a ona samodzielnie np. rozpoznaje twarze znajomych stojących przed bramą wejściową do domu przedsiębiorcy. Wykonanie tego zadania było łatwiejsze niż się spodziewał i zajęło mu łącznie 100 godzin.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem