10 000 dolarów dla najbardziej przedsiębiorczych founderek: Huge Thing zaprasza kobiety z Polski i Ukrainy do pre-akceleracji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

10 000 dolarów dla najbardziej przedsiębiorczych founderek: Huge Thing zaprasza kobiety z Polski i Ukrainy do pre-akceleracji

Udostępnij:

Zespół Huge Thing ogłasza nabór do drugiej edycji programów skierowanych do przedsiębiorczych kobiet z Polski i Ukrainy. The Female Startup Pre-akcelerator (FSP) jest częścią inicjatywy Facilitating Female Founders, realizowanej przez Huge Thing przy wsparciu Fundacji Visa.

Program pre-akceleracyjny wesprze 25 przedsiębiorczych kobiet, oferując wiedzę, wsparcie pochodzące od ekspertów oraz narzędzia niezbędne do skutecznego budowania i skalowania startupów. Inicjatywa trwająca dwa miesiące, zapewni uczestniczkom szereg warsztatów skupionych na między innymi takich tematach jak:

  • testowanie hipotez biznesowych,
  • rozwój produktu,
  • budowanie strategii marketingowych,
  • przygotowanie do wyceny i pozyskiwania funduszy.

Dodatkowo uczestniczki mogą liczyć na indywidualną pracę z doświadczonymi mentorami i tutorami, co zapewni dostosowanie wiedzy do specyfiki i etapu rozwijanego przez nie biznesu. Program zwieńczy DemoDay, podczas którego uczestniczki przedstawią swoje pomysły przed zespołem sędziów, a dziesięć najlepszych finalistek otrzyma grant w wysokości 10 000 dolarów na założenie firmy i dalszy rozwój biznesu.

Żeby biznes nie pozostał szkicem na kartce

– Budowanie innowacyjnych firm wymaga szerokiej wiedzy i doświadczenia. Przekłucie pomysłu spisanego na kartce papieru w pełnoprawny i działający biznes jest nie lada sztuką. Prawdopodobnie przekonała się o tym większość przedsiębiorców, a tym bardziej startupowców tworzących innowacyjne technologie. Poprzez program Female Startup Pre-accelerator chcemy wesprzeć w tej drodze przedsiębiorcze kobiety z Polski oraz Ukrainy, będące na etapie pomysłu lub pre-seed. Liczymy, że przekazana im wiedza oraz narzędzia pozwolą skutecznie budować i skalować ich firmy – komentuje Maria Tyka-Majewska, Senior Program Manager w Huge Thing. Co więcej, oprócz kompleksowej serii warsztatów, nasze uczestniczki mogą liczyć na indywidualną pracę z doświadczonymi mentorami i tutorami, wśród których znajdują się doświadczone przedsiębiorczynie i liderki, jak np. Kasia Gryzło czy Wiktoria Wójcik. Dodatkowo 10 projektów wybranych podczas Demo Day otrzyma granty w wysokości 10k USD na dalszy rozwój biznesu – dodaje Maria Tyka Majewska.

Rekrutacja do programu trwa do 31 maja. Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej Huge Thing oraz platformie Vestbee.

Czytaj także: