10 pytań do... Krzysztofa Gagackiego i Marcina Pytla

10 pytan do krzysztofa gagackiego i marcina pytla
Udostępnij:
Na nasze pytania odpowiadają Krzysztof Gagacki - papilot.pl, livebrand.pl, prezes zarządu G7 Media oraz Marcin Pytel - inwestor indywidualny, jak do tej pory zaangażowany m.in. w takie projekty jak Goldenline.pl, TransmisjeOnline.pl, Zadane.pl, ZnanyLekarz.pl czy MissPolski.pl.

Na nasze pytania odpowiadają Krzysztof Gagacki - papilot.pl, livebrand.pl, prezes zarządu G7 Media oraz Marcin Pytel - inwestor indywidualny, jak do tej pory zaangażowany m.in. w takie projekty jak Goldenline.pl, TransmisjeOnline.pl, Zadane.pl, ZnanyLekarz.pl czy MissPolski.pl.

Krzysztof Gagacki

Dobry startup to taki, który... osadzony jest w perspektywicznym segmencie, nie zarabia a jest o nim głośno, taki który jest dobry pod spekulacje :)

Najważniejszą cechą startupowca jest... determinacja, odwaga, waleczność i bezczelność rynkowa z dozą pokory.

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to... pasja, zajawka, serce do pracy i produktu.

Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że... są kopiami.

Innowacyjność jest dla startupa jak... nice to have bardziej niż must have.

Gdybym musiał skorzystać z finansowania swojego pomysłu zdecydowałbym się... na pożyczkę lub 8.1.

Najlepszym sposobem na promocję startupa jest... komercyjnie AdWords, a jeśli innowacyjny produkt to buzz na wszystkich kanałach komunikacji.

Najczęstszą przyczyną porażki startupa jest... brak konsekwencji, rozbujane ego, brak podstawowej kalkulacji.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupa jest... jest jego twórca i produkt, który spełnia potrzeby ludzi, nawet te, z których nie do końca zdają sobie sprawę.

Warto jest zrobić startup, ponieważ... internet jest nieprzewidywalny i podatny na bańki spekulacyjne.

Marcin Pytel

Dobry startup to taki, który... przede wszystkim ma realny plan na to, że przychody będą większe od kosztów i zdaje sobie sprawę z tego, że za chwilę ma stać się firmą

Najważniejszą cechą startupowca jest... to, by nie tracić założonych celów z horyzontu.

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to... skupianie się na realizacji celów i nie zawracanie sobie głowy sprawami mniej ważnymi - niemającymi wpływu na biznes.

Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że... z założenia działają na innym rynku i ten parametr ma często kluczowe znaczenie dla skali biznesu.

Innowacyjność jest dla startupu jak... wiele innych powodów, dzięki którym ktoś decyduje się na rozwój firmy. Innowacyjność według mnie nie jest krytycznym czynnikiem sukcesu.

Gdybym musiał skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałbym się... na najtańszy sposób pozyskania i spłaty kapitału, który w ten czy inny sposób będę musiał kiedyś oddać/spłacić.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest... produkt, który komukolwiek jest potrzebny.

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest... podział kasy i władzy zanim jeszcze jest się czym dzielić.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest.. patrz punkt 2. czyli realizacja założonych celów. Sukces to pojęcie subiektywne, a miarę powinien przykładać twórca start-up'a.

Warto jest zrobić startup, ponieważ... możemy być pewni przyszłości pod warunkiem, że tworzymy ją sami.