10 pytań do… Richarda Lucasa

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Nasza startupowa 10-tka trafiła tym razem do Richarda Lucasa – przedsiębiorcy, inwestora (np. Racinglife.net) oraz propagatora działań wspierających edukację i przedsiębiorczość.

English version you can find here

Nasza startupowa 10-tka trafiła tym razem do Richarda Lucasa – przedsiębiorcy, inwestora (np. Racinglife.net) oraz propagatora działań wspierających edukację i przedsiębiorczość.


Dobry startup to taki, który… ma jasną wizję problemu, który chce rozwiązać i tego w jaki sposób zamierza być konkurencyjny, lepszy lub tańszy od istniejących rozwiązań.

Najważniejszą cechą startupowca jest… umiejętność doprowadzenia rzeczy do końca szybko i dobrze.

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to… poczucie humoru, zdolności interpersonalne, determinacja i motywacja.

Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że… trudno powiedzieć, startupy są bardzo różne, nawet w samej Polsce. Mamy inne otoczenie rynkowe i strukturę popytu, np. jest mniej ludzi z dochodami wystarczającymi do tego, aby kupować aplikacje online, więc lokalny rynek jest mniejszy, ale nie sądzę, żeby to było tak istotne – wiele porządnych firm chce działać globalnie od pierwszego dnia.

Innowacyjność jest dla startupu jak… seks dla formy życia.

Gdybym musiał skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałbym się… pójść na jak najwięcej eventów biznesowych i pytać ludzi, co sądzą o moim pomyśle.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest… podniesienie słuchawki i dzwonienie do potencjalnych klientów, może też spotkanie z nimi.

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest… zły timing, pech, zły pomysł lub jeszcze coś innego.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest… bycie dobrym w doprowadzaniu rzeczy do końca.

Warto jest zrobić startup, ponieważ… możesz mieć dużo więcej zabawy, o wiele więcej pieniędzy niż podczas pracy na etacie, czyniąc przy tym świat lepszym, redukując bezrobocie i przyczyniając się do rozwoju ludzkości.