10 światowych startupowców, których warto obserwować na Snapchacie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Kogo obserwować na Snapchacie i dlaczego warto zrobić to już dziś? Tego dowiecie się z poniższej listy światowych startupowców, którzy dzielą się swoją wiedzą właśnie w tej aplikacji. Ich wiedza pomoże w rozwoju Waszego biznesu.

Przejrzyj także dwie poprzednie listy, które przygotowaliśmy: 10 polskich startupowców, których warto obserwować na Facebooku i 10 polskich inwestorów, których warto obserwować na Facebooku.

Czas na listę światowej klasy przedsiębiorców, którzy wykorzystują Snapchata do dzielenia się swoją wiedzą z obserwatorami. Na polskim rynku tylko kilku przedsiębiorców używa tego kanału, dlatego na tę chwilę skupiliśmy się na zagranicznych autorach treści. Poniżej znajdziecie listę ciekawych startupowców, których warto obserwować na Snapchacie.

Znajdziecie tutaj profile milionerów (inwestorów i startupowców), ale też początkujących przedsiębiorców, którzy postanowili pokazać, jak wygląda życie startupowca. Treści, którymi się dzielą zostały docenione przez serwis Snapdex, który umieścił ich na liście najbardziej popularnych Snapchaterów z kategorii „Startups”. Mamy nadzieję, że skorzystacie z rad, którymi się dzielą!

1. Alexis Ohanian (@alexisohanian)

Jeden z najpopularniejszych startupowców na świecie, członek zarządu Reddit. Ohanian dziś jest jednym z partnerów Y Combinatora. Napisał też książkę pt. „Without Their Permission”, która szybko stała się bestsellerem.

2. Jason Calacanis (@jasoncalacanis)

Anioł biznesu, który zainwestował w ponad 60 firm. W swoim portfelu ma udziały m.in. Ubera, 15Five, Tumblr czy SpaceMoney. Dziś pełni funkcję CEO w Inside.com, współorganizuje Launch Festival.

3. Nick Harrington (@recruitmentceo)

„Snapy Nicka pokazują, jak wygląda prawdziwe życie zajętego CEO!”. To jedna z wypowiedzi obserwatora Nicka, który specjalizuje się w prawie, finansach i rozwijaniu startupów. Jest CEO w Eximius Group.

4. Chris Sacca (@sacca)

Chris Sacca to popularny inwestor z funduszu venture capital z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Zainwestował m.in. w Twittera, Ubera, Instagrama czy w Kickstartera. Te inwestycje uczyniły go miliarderem.

5. Suzanne Nguyen (@stringstory)

Blogerka technologiczna, która postanowiła wykorzystać Snapchata do komunikacji z fanami i przekazywaniu im swojej wiedzy. Właścicielka wielu kanałów na Snapchacie i autorka ebooka „How To Produce Awesome Takeovers”.

6. Matt Hartman (@matthart88)

Nowojorski przedsiębiorca. Na co dzień jest partnerem w Betaworks i wspiera młode spółki w rozwoju. Współpracował m.in. z Homescreen, ReferBoost i JustBecause. Dzieli się wiedzą zdobytą podczas lat pracy nad startupami.

7. Morgan Brown (@morganb180)

Z opisu na Snapdex: Jego snapy zawierają genialne wskazówki na temat rozwoju i produktywności, codziennie dostarczają wielu wartości i przykładów. Morgan od 15 lat zajmuje się marketingiem w startupach.

8. Justin Kan (@justinkan)

Prowadzi jeden z ciekawszych i wartościowych profili na tej liście. Kan dzieli się swoimi doświadczeniami i codziennie opowiada o swoich przygodach z biznesem. Współtworzył Justin.tv, Twitch.tv, a teraz jest partnerem w Y Combinatorze.

9. Justin Wu (@hackapreneur)

„Justin dzieli się wartościowymi radami, które pomogą każdemu w rozwoju biznesu” – mówią obserwatorzy tego przedsiębiorcy. Wu doradza startupom, kilka lat temu stworzył Vytmn, firmę, która osiągała milion dolarów rocznego dochodu.

10. Hillel Fuld (@hilzfuld)

Izraelski przedsiębiorca, który w swoich snapach pokazuje, jak wygląda izraelska scena startupowa. Pokazuje nowe startupy na rynku, często opowiada historie podczas jazdy samochodem.

Jeśli macie jakieś propozycje startupowców, których warto obserwować na Snapchacie – dajcie znać w komentarzach, chętnie dopiszemy ich do listy.