Robotyka we współczesnym życiu
Od początku XXI wieku obserwujemy dynamiczny rozwój robotyki, jeszcze niedawno roboty były futurystycznym znakiem przyszłości, dziś stają się integralną częścią naszego życia, otwierając przed nami nowe możliwości.
Roboty automatyzują wiele powtarzalnych i monotonnych zadań, zwiększając efektywność i podnosząc jakość w przemyśle. W takich branżach jak budownictwo, górnictwo czy przemysł chemiczny, wykonują niebezpieczne prace, zmniejszając ryzyko wypadków i chroniąc ludzkie życie. Rewolucjonizują medycynę.
– Robotyka odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu, wpływając na sposób, w jaki funkcjonują nowoczesne miasta. Warszawski „Przegląd Technologiczny” stanowi idealną platformę do dyskusji na temat przyszłości technologii w stolicy. To szansa, aby poznać projekty, które mogą zrewolucjonizować nasze codzienne życie – mówi Maciej Fijałkowski, sekretarz miasta stołecznego Warszawy.
Weź udział w spotkaniu
Podczas spotkania w Kampusie Innowacji CIC, przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania paneli dyskusyjnych, prezentacji innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązania kontaktów z ekspertami branży, naukowcami i przedsiębiorcami. Wydarzenie skierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób zainteresowanych przyszłością technologii w miastach.
Program wydarzenia obejmuje sesje, w których wybrane firmy zaprezentują swoje nowatorskie rozwiązania z zakresu robotyki. Najlepsze projekty zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami.
„Przeglądy Technologiczne” organizowane przez miasto stołeczne Warszawę to cykliczne wydarzenia promujące innowacje technologiczne oraz współpracę między środowiskami akademickimi, biznesowymi i samorządowymi.
Partnerami #12 edycji wydarzenia są między innymi: Centrum Nauki Kopernik, Uniwersytet SWPS, Campus AI.
Warszawa poszukuje rozwiązań
Chętni do zaprezentowania swoich rozwiązań z zakresu robotyki, powinni zgłosić swój udział wypełniając krótki formularz. Zgłoszenia można składać do 25 września 2024 r. Firmy, które zostaną zakwalifikowane do udziału będą mogły wziąć udział w indywidualnej sesji mentoringowej nt. sztuki prezentacji.
W wydarzeniu można także wziąć udział jako słuchacz. Rejestracja jest otwarta do 20 października, jednak liczba miejsc jest ograniczona.