12-latek stworzył grę odnoszącą sukcesy

12 latek stworzyl gre odnoszaca sukcesy
Udostępnij:
12-letni Martin stworzył grę odnoszącą sukcesy na całym świecie. ColorPin to gra zręcznościowa dostępna na Android i iOS. Pomysł na jej realizację zrodził się w trakcie pobytu Martina w Centrum Kryzysowym Pomocy dla pokrzywdzonych matek. Mimo przeciwności osiągnął swoje marzenia i idzie po kolejne.

Na zdjęciu: Martin, twórca gry ColorPin | fot. materiały prasowe 

ColorPin to gra zręcznościowa dostępna na Android i iOS wymyślona przez 12-letniego Martina w trakcie jego ucieczek do pobliskich kawiarni z Centrum Pomocy Kryzysowej, gdzie trafił razem z mamą po trudnych sytuacjach rodzinnych. Znudzony grami, które nie stawiają coraz większych wyzwań przed graczami wymyślił własny koncept, w którym każdy kolejny poziom osiąga się w inny sposób.

Narysowany koncept Martin wysyła do wszystkich możliwych agencji w Słowacji. Już po kilku dniach zostaje zaproszony na rozmowę do studia InLogic Games, gdzie grą zainteresował się Alexander Repcik, pracownik InLogic Games. 

- Zanim przeczytałem maila zapoznałem się z przesłanymi szkicami, były bardzo uporządkowane i logiczne. Gra miała wszystko, czego potrzebuje wciągająca zręcznościówka. W chwili, w której dowiedziałem się, że autor ma 12 lat nie miałem wątpliwości, że mam do czynienia z talentem. Zaczęliśmy współpracę, która zaowocowała ColorPin - mówi Alexander Repcik z InLogic Games.

Kilka miesięcy później gra wychodzi na rynek Słowacji i osiąga kwotę 50 tysięcy pobrań w ciągu zaledwie trzech miesięcy (ponad pół tysiąca pobrań dziennie), docierając do szacunkowo 2% mieszkańców Słowacji. Te liczby robią duże wrażenie szczególnie w chwili, w której uświadomimy sobie wiek twórcy. O Martinie piszą wszystkie media w Słowacji.

Aktualnie Martin na stałe współpracuje z InLogic Games nad rozwojem ColorPin, co zaowocowało m.in. w dodaniu opcji dodania multiplayera oraz nowych elementów ekonomii i designu gry. Ponadto, zespół myśli o kolejnych grach.

- Alexander jest super, podchodzi z entuzjazmem do wszystkich moich pomysłów. Nigdy nie sądziłem, że będę miał okazję stworzyć własną grę. Albo pomóc mojej mamie. To jest ekstra, spełniam marzenia i zaczynam mieć odwagę, aby marzyć jeszcze odważniej - mówi młody, 12-letni Martin.

Gra zdobywa publikacje nie tylko w tradycyjnych mediach, zaznacza swoją obecność również na YouTube, gdzie była polecana przez wielu najpopularniejszych użytkowników prowadzących kanały gamerskie, m.in. Sitr0x, Asimister czy Roth Wellden.

ColorPin

ColorPin to mobilna gra zręcznościowa dla osób w każdym wieku. Jeśli musisz zwalczyć nudę w przyjemny i wciągającu sposób - ColorPin jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Zadanie Gracza jest proste: wystrzeliwując w odpowiednim momencie kolorowe szpilki należy trafić w odpowiednie miejsca na obracającym się kole. ColorPin jest idealne dla wszystkich graczy chcących wyćwiczyć czas reakcji i cierpliwość - kolejne etapy trudności w grze zapewniają emocje i wyzwania na stale wysokim poziomie. Na graczy czeka kilka różnych możliwości rozgrywki - Arcade, Endless oraz Flag, które można zmieniać w trakcie rozgrywki.