12 startupów wybranych w pierwszej rundzie programu AccelUp

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

12 startupów wybranych w pierwszej rundzie programu AccelUp

Udostępnij:

Akcelerator Accelpoint zakończył pierwszą rundę programu akceleracyjnego AccelUp, który łączy dojrzałe startupy z obszarów fintech, insurtech, telco z globalnymi korporacjami. Już niebawem 12 startupów rozpocznie proces akceleracji w ścisłej współpracy z Odbiorcami Technologii: Santander Bank Polska, AXA Partners, Orange. Podpisanie umów planowane jest na najbliższe tygodnie.

Startupy, które zostały wybrane jako preferowane do współpracy:

Vizum Lab sp. z o.o.,

Tricks sp. z o.o.,

NMT Co.,

Ltd. sp. z o.o.,

Perfect Data sp. z o.o.,

ESCORAL sp. z o.o.,

Alphamoon sp. z o.o.,

NU DELTA sp. z o.o.,

Symmetrical Labs sp. z o.o.,

Sherlock Waste sp. z o.o.,

Al Busters sp. z o.o.,

Limitless sp. z o.o.,

PBG Management sp. z o.o.

– Cieszy nas tak duże zainteresowanie programem AccelUp oraz tak wiele zgłoszonych projektów z obszaru szeroko rozumianego Fintech. Projekty zaskoczyły nas swoją dojrzałością oraz gotowością do wdrożenia. Teraz przed nami czas intensywnej pracy i dostosowywania rozwiązań do potrzeb naszych Partnerów Strategicznych – mówi Hubert Anyżewski, Managing Partner & Co-founder Accelpoint.

Uczestnicy programu otrzymują wsparcie finansowe do 200 tys zł‚ oraz wsparcie business know-how w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami rynkowymi. Startupy będą też miały możliwość skorzystania z szerokiego zaplecza inwestycyjnego, w tym możliwość prezentacji przed globalnym funduszem Santander InnoVentures z Madrytu. AccelUp to program typu non-equity – po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie startupu.

– W pierwszym etapie akceleracji pomożemy w zaadaptowaniu produktów do potrzeb Partnerów; w drugim startup przetestuje produkt na infrastrukturze partnera i przeprowadzi Proof of Concept. Szczególną wartością naszego programu jest możliwość wyboru ekspertów, z którymi startupy mogą pracować nad rozwojem swoich projektów. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli  przekazać informacje o spektakularnych wdrożeniach rozwiązań u naszych Partnerów – mówi Maciej Majewski, AccelUp Head of Acceleration.

– Pierwszy etap programu za nami. Współpraca z akceleratorem zewnętrznym to ciekawe doświadczenie. Wspólnie wybraliśmy firmy, z którymi Orange mógłby podjąć komercyjną współpracę. W najbliższym czasie będziemy te możliwości szczegółowo analizować. Liczymy, że połączenie kompetencji i doświadczenia zaowocuje za kilka miesięcy nowymi wdrożeniami. Dziękujemy bardzo wszystkim 31 firmom, które w aplikacji wybrały Orange. Postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Skupiliśmy się przede wszystkim na rozwiązaniach, które wzbudziły największe zainteresowanie jednostek biznesowych naszej firmy. Teraz to one zajmą się 6 wybranymi firmami. Czeka nas dużo ciekawej pracy – komentuje Joanna Bruździak-Maleszewska, Orange Polska, Head of Incubation and New Solutions Department.

Program jest realizowany w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, “Programy Akceleracyjne”.