15 startupów z Azji, które pokochali inwestorzy. Najlepszy zebrał 4,1 mld dolarów [infografika]

15 startupow z azji ktore pokochali inwestorzy najlepszy zebral 41 mld dolarow infografika
Udostępnij:
Według serwisu Tech in Asia, startupy działające w regionie Azji Południowo-Wschodniej pozyskały w minionym roku łącznie 7,8 mld dolarów, co oznacza wzrost w stosunku do 2016 o 2,5 mld. Który z tamtych projektów zebrał najwięcej kapitału? Dowiesz się z poniższej infografiki.

Najwięcej kapitału w minionym roku pozyskał Grab. Jest to azjatycki startup, który powstał w 2012 roku w Malezji i jak Uber zajmuje się podwózkami. Po sześciu latach działalności funkcjonuje w 142 miastach na siedmiu rynkach w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie codziennie obsługuje 68 milionów pasażerów. Na początku jednak twórcy projektu nie przypuszczali, że ich aplikacja zyska tak dużą popularność i planowali nawet opracowanie rozwiązania służącego tylko do realizacji bezpiecznych przejazdów.

Z czasem jednak nabrali rozpędu i w pod koniec 2017 roku pochwalili się, że realizowali już miliard przejazdów. – To, co dzisiaj osiągnęliśmy, zawdzięczamy tym, którzy w nas uwierzyli. Dzięki waszemu ciągłemu wsparciu i zaangażowaniu naszych kierowców, jesteśmy przekonani, że kolejny miliard zrealizujemy nawet szybciej – pisali przy tej okazji  przedstawiciele Grab. Dodali, że do osiągnięcia tego milowego kroku przybliżyło ich 66 podwózek zrealizowanych dokładnie o tej samej porze 26 października 2017 roku.