17. edycja MEDmeetsTECH: w programie cyberbezpieczeństwo, biodruk 3D oraz urządzenia medyczne

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

17. edycja MEDmeetsTECH: w programie cyberbezpieczeństwo, biodruk 3D oraz urządzenia medyczne

Udostępnij:

16 maja w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie, odbędzie się 17 edycja MEDmeetsTECH – konferencji łączącej medycynę i nowe technologie z biznesem. W wydarzeniu można także brać udział on-line.

Konferencję otworzy sesja trendy, podczas której zaprezentowany zostanie m.in. temat „Ekonometria i wytłumaczalność modeli AI oraz zastosowania w ochronie zdrowia”. Prelegentem będzie dr n. ekon. Łukasz Borowiecki. W programie znajdzie się sesja PRO-CONTRA z tematem: „Medycyna XX wieku kontra Medycyna XXI wieku – czy technologia wspiera doświadczenie?”

Technologia puka do gabinetów lekarskich

W sesji cyberbezpieczeństwo uczestnicy zapoznają się z następującymi tematami:

  • plan poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia, zaprezentowany przez Romana Łożyńskiego z Centrum e-zdrowia;
  • cyberbezpieczeństwo urządzeń medycznych typu wearables – wyzwania dzisiaj i jutro, który przedstawi Błażej Pawlak;
  • dane medyczne – prywatność a zdrowie – czy musimy wybierać? – autorstwa Michała Czarnucha;
  • cyberbezpieczeństwo w medycynie – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy NIS2 cokolwiek zmieni? – który przedstawi Jakub Betka.

Po tej sesji nastąpi sesja o urządzeniach medycznych podczas której będzie można wysłuchać ekspertów:

  • Sanjeev Choudhary, prezesa zarządu Medinice S.A. z prezentacją „Serce 4.0 – cyfrowa przyszłość medycyny”;
  • Michała Matuszewskiego, CEO & founder AILIS – „Ewolucja czy rewolucja w opiece zdrowotnej: Jak AILIS zmienia paradygmat walki z rakiem piersi”;
  • Dawida Cabana o zastosowaniu AI w okulistyce i badaniach przesiewowych siatkówki;
  • Mikołaja Wiewiórę, Design Managera Mindsailors Industrial Design z tematem „Czy można wdrożyć urządzenie medyczne w oparciu o druk 3D?”.

Ostatnią z sesji tematycznych będzie sesja dotycząca biodruku 3D z gośćmi specjalnymi dr hab. inż. Dorotą Bociąga oraz prof. dr hab. med. Michałem Wszołą, który opowie uczestnikom konferencji o biodrukowaniu narządów i organoidów – czy jest to przyszłość transplantologii i badań przedklinicznych leków.

Eksperci, startupy i networking

W programie konferencji nie zabraknie również debaty eksperckiej pt.: „Jak skutecznie komunikować innowacje do pacjentów i pracowników ochrony zdrowia?”, przygotowywanej przez partnerów merytorycznych wydarzenia: NIL IN – Sieć Lekarzy Innowatorów oraz MEDONET.

Na koniec tradycyjnie zaprezentują się przedstawiciele startupów ze swoimi innowacyjnymi pomysłami, gotowi by odpowiedzieć na pytania uczestników konferencji.

Nie zabraknie okazji do networkingu. Zapraszamy do zaplanowania z MEDmeetsTECH całego dnia, które zaczynamy od śniadania o godz. 9:00 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie.

Czytaj także: