ElevenLabs wybrany do Disney Accelerator. Z programu w 2024 roku skorzystają jeszcze 4 inne spółki

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ElevenLabs wybrany do Disney Accelerator. Z programu w 2024 roku skorzystają jeszcze 4 inne spółki

Udostępnij:

W 10. rocznicę działalności Disney Accelerator, przedstawiciele Walt Disney Company ogłosili listę pięciu firm, które dołączą do tego programu akceleracyjnego. Wśród nich jest ElevenLabs, niedawny polski jednorożec. Wybrane spółki koncentrują się na badaniu, w jaki sposób nowe technologie mogą być wykorzystywane jako narzędzia wspierające ludzką kreatywność i wyobraźnię oraz pomagające kształtować przyszłość mediów i technologii.

– Disney jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie i od dzieciństwa zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Bezprecedensowy dostęp do kreatywności i wyobraźni Disneya będzie miał kluczowe znaczenie dla naszej misji przełamywania barier językowych i komunikacyjnych – tak swój udział w Disney Accelerator skomentowali przedstawiciele ElevenLabs w serwisie LinkedIn.

W służbie opowiadania historii

– Disney zawsze był liderem innowacji, rozumiejąc i wykorzystując zmiany technologiczne w celu wzbogacenia doświadczeń i ożywienia ponadczasowych historii. Nasz akcelerator pozwala nam kontynuować to dziedzictwo innowacji i odpowiedzialnego wykorzystania technologii w służbie opowiadania historii. Wraz z rozpoczęciem 10. roku programu, zapraszamy do nas wiodące firmy, które podzielają naszą wiarę w niezrównaną moc ludzkiej kreatywności i wyobraźni, badając nowe sposoby dostarczania magii Disneya fanom na całym świecie – mówi Bonnie Rosen, dyrektor generalna Disney Accelerator.

Pozostałe spółki zaproszone do programu akceleracyjnego to:

  • AudioShake – firma zajmująca się technologią audio, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do oddzielania warstw nagranego dźwięku, aby uczynić go interaktywnym, edytowalnym i konfigurowalnym;
  • Nuro – firma zajmująca się autonomicznymi pojazdami, która buduje niestandardowe, elektryczne pojazdy bez pasażerów do dostarczania towarów;
  • PrometheanAI – to firma oferująca zestaw narzędzi do tworzenia wirtualnych światów i zarządzania zasobami cyfrowymi przy użyciu podpowiedzi w języku naturalnym;
  • StatusPro – firma zajmuje się rozrywką wykorzystującą wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość do tworzenia pierwszoosobowych gier sportowych.

Od 2014 roku ze wsparcia Disney Accelerator skorzystało ponad 60 globalnych firm, w tym Epic Games, Kahoot!, Illumix i Inworld. W trakcie trwania programu każda uczestnicząca firma otrzymuje wskazówki od zespołu kierowniczego Disneya. Program Disney Accelerator 2024 zakończy się wiosną – Demo Day odbędzie się w The Walt Disney Studios w Burbank w Kalifornii.

Czytaj także: