17 polskich startupów w programie akceleracyjnym Space3ac

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

17 polskich startupów w programie akceleracyjnym Space3ac

Udostępnij:

17 polskich startupów, spośród 130 zgłoszonych, dostało się do gdańskiego programu akceleracji młodych firm – Space3ac. Rozpoczynają właśnie proces dynamicznego rozwoju swoich innowacyjnych projektów. Z końcem maja organizatorzy akceleratora zakończyli także rekrutację do edycji Space3ac opartej o formułę programu Poland Prize. Do akceleratora zgłosiło się w sumie 117 startupów z ponad 30 krajów.

Obecnie, z benefitów Space3ac: wsparcia finansowego w wysokości 200 tysięcy złotych na projekt i możliwości współpracy z dużymi firmami, korzysta już 17 młodych spółek. Trwająca właśnie runda akceleratora Space3ac organizowana jest przez gdańską firmę  Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W trzech rundach do akceleratora zostanie przyjętych w sumie około 60 startupów z całej Polski. Niezwykle ważna dla tych startupów jest możliwość współpracy z partnerami akceleratora. Tak zwani Odbiorcy Technologii w Space3ac, to Luxon Sp. z o.o, Olivia Business Centre, Orange Polska S.A., Orange Polska, OT Logistics S.A.,  Pekabex S.A., PKN ORLEN,  SAFE Co. Ltd. sp. z o. o., Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego, Valmont Polska Sp. z o.o. i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. To dla tych firm wdrożą pilotażowo innowacyjne rozwiązania z zakresu technologii sektora kosmicznego, smart city oraz biogospodarki.

Lista 17 polskich startupów, które dostały się do Space3ac:

Cervi Robotics. Projekt obejmuje optymalizację zadań związanych z monitorowaniem rurociągów, dostaw kolejowych, instalacji przemysłowych, patrolowaniem dużych zamkniętych obszarów wymagających stałego nadzoru z wykorzystaniem autonomicznych dronów i algorytmów sztucznej inteligencji, co zwiększy wydajność i częstotliwość nadzoru. Rozwiązanie zapewnia skalowalność do dowolnego obszaru.

Comixify zamienia filmy w komiksy. Algorytm najpierw wybiera reprezentatywne i przyjemne wizualnie kadry za pomocą modelu uczenia maszynowego wyszkolonego na tysiącach obrazów udostępnianych w mediach społecznościowych, a następnie przekształca je w komiksy przy użyciu autorskiej głębokiej sieci neuronowej nazwanej ComixGAN.

Surveily to system sztucznej inteligencji do automatycznego nadzoru bezpieczeństwa, który widzi, rozumie i wyciąga wnioski. Automatycznie ostrzega o niebezpieczeństwach i pozwala przewidzieć wypadki i im zapobiec. System można podłączyć do istniejącej infrastruktury CCTV, aby analizować kanały ze wszystkich kamer w czasie rzeczywistym. Korzystanie z A.I. Surveily pozwala wykryć nietypowe zachowania i raportuje o napotkanych anomaliach.

zumax.co gromadzi klientów, którzy chcą wykończyć nowo zakupioną nieruchomość lub odnowić mieszkanie z doświadczonymi i cenionymi lokalnymi fachowcami oraz daje dostęp do materiałów budowlanych dostarczonych na czas w pracy. zumax.co pozwala uniknąć długich łańcuchów dostaw łącząc producentów materiałów budowlanych ze swoimi klientami.

andCards tworzy rynek pracy dla następnej generacji pracowników. Stworzony system umożliwia znalezienie i zakup członkostwa w przestrzeni coworkingowej online. Integruje się bezpośrednio z oprogramowaniem coworkingowym, pobiera aktualne dane na temat cen i dostępności. Klienci mogą natychmiast zarezerwować miejsce pracy, a menedżerowie mogą zautomatyzować potwierdzenie, płatność, a nawet fizyczny dostęp do przestrzeni.

PROA Technology pomaga zwiększyć produktywność i obniżyć koszty operacyjne, wykonując powtarzalne i nielubiane zadania back office przez personalizowane oprogramowanie RO: BOT. Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji procesów i najnowocześniejsze rozwiązania AI gwarantują znaczącą poprawę głównych KPI procesów biznesowych i zwalniają pracowników z wykonywania działań, których nie lubią.

Montgo SOFiS to system informatyczny, który ma za zadanie wspomóc codzienną pracę spedytora poprzez zarządzanie „zadaniami” spedycyjnymi z wykorzystaniem automatyzacji procesów, mechanizmów wymiany danych B2B oraz funkcji kontrolno-sprawozdawczych.

Controlsystems.com.pl zakłada stworzenie prototypu w formie aplikacji webowej, zbudowanej ze zintegrowanych ze sobą modułów. Zakres funkcjonalny prototypu będzie obejmował całość procesu operacyjno-rozliczeniowego dla spedycji morskiej kontenerowej, Prototyp ma się również komunikować z systemami zewnętrznymi OT Logistics

VRLearning Korzysta z VR i AR, aby pomóc korporacjom, których pracownicy i zespoły mają problemy z niską wydajnością spotkań i szkoleń na odległość, a także  rozwiązują problem czasu i kosztów zewnętrznego szkolenia stacjonarnego. VRLearning to platforma, która umożliwia szkolenie w wirtualnych pokojach z udziałem trenera, innych pracowników lub osób z HR.

eFabe tworzy system, w którym pracownicy oraz wybrane elementy technologii są monitorowane czujnikami z możliwością wysyłania wybranych informacji (LT/E-M) (I el. systemu). Odbiorcą wymienionej informacji jest chmurowy system informatyczny zbierający dane, syntetyzujący i je archiwizujący (II el. systemu). III el. systemu stanowi oprogramowanie umożliwiające dostęp do informacji o obiekcie za pośrednictwem przeglądarek WWW.

PowerWISE to inteligentne rozwiązanie przeznaczone do zdalnego odczytu danych i liczników energii lub wody. Pozwala także na ich analizę i zarządzanie, aby zoptymalizować zużycie i czynniki ekonomiczne. PowerWise można podłączyć do istniejącej infrastruktury bez konieczności wymiany już zainstalowanych elementów, co jest kluczowym czynnikiem, aby uczynić go inteligentnym i ekonomicznym.

Projekt Deliver-M8 (DM8) to system informatyczny do zarządzania łańcuchem dostaw (SCM) w odniesieniu do sektora Last Mile Delivery (LMD) i First Mile Delivery (FMD). DM8 pozwala na optymalne przydzielanie zadań logistycznych i zarządzanie, biorąc pod uwagę różne ograniczenia prowadzące do zmniejszenia ogólnej odległości pokonywanej przez pojazdy i zmniejszenia zużycia paliwa przez pojazdy.

IndoorNavi to kompletny system do śledzenia zasobów w określonych przestrzeniach. Składa się z dwóch części: sprzętu umożliwiającego lokalizację obiektów i narzędzi programowych. Oprogramowanie może wizualizować pozycję oznaczonych aktywów, pokazywać najkrótsze trasy do miejsc docelowych, definiować strefy i rozszerzone o kolejne funkcje.

Zespół Resin Hard opracowuje prototyp agregatu wysokociśnieniowego do aplikacji żywic polimerowych stosowanych do wytwarzania kompozytów. Wielozadaniowość urządzenia będzie umożliwiała jego wykorzystywanie w różnych metodach produkcji  np. Spray-up, Wet-out, VARIM, LRTM, RTM, SQRTM, Pultruzja ( inject box ), winding, impregnacji włókien ( wytwarzanie preimpregnatów ), dozowanie z mix. ext. i int.

I-MAT zademonstruje możliwość zastosowania rozłożonego czujnika światłowodowego o wysokiej rozdzielczości specjalnie przystosowanego do monitorowania żywotności kompozytowej belki.

IPT Applied wyprodukuje dedykowaną jednostkę pomiarową oraz przystosuje odpowiednie włókno światłowodowe w celu zademonstrowania możliwości jego zastosowania do monitorowania stanu długiej belki kompozytowej. Funkcjonalność zostanie zademonstrowana na realnej kompozytowej strukturze.

LSD Gen. Przedmiotem wdrożenia jest aplikacja komputerowa wspomagająca prace projektowe układów nośnych konstrukcji lekkich, które mają być wykonane jako konstrukcje kompozytowe w technologii cienkowarstwowej. System umożliwia projektowanie układów nośnych w dwóch alternatywnych klasach zadań konstrukcyjnych począwszy od fazy koncepcyjnej do fazy projektu konstrukcyjnego z zastosowaniem konstrukcji kompozytowej w technologii cienkowarstwowej lub konwersję klasycznej konstrukcji kompozytowej opracowanej jako model geometryczny do konstrukcji kompozytowej w technologii cienkowarstwowej.

Akcelerator Space3ac realizuje równolegle program wsparcia dla startupów z zagranicy w oparciu o stworzony przez PARP program Poland Prize. Jego celem  jest zachęcenie zagranicznych spółek technologicznych do założenia działalności w Gdańsku. Poland Prize Space3ac łączy młode spółki technologiczne spoza Polski (jednak z możliwym zaangażowaniem Polaków w zespole) z zapotrzebowaniem dużych firm na innowacje technologiczne w rozwiązaniach dla biznesu. Również tutaj startupy mają możliwość pracy dla czołowych pomorskich firm. Wsparcie, jakiego akcelerator udziela w ramach programu Poland Prize, to, oprócz zapewnienia możliwości współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, dofinansowanie rozwoju projektu (200 tysięcy złotych), mentoring biznesowy i technologiczny, a także pakiet usług, których celem jest ułatwienie startupom rozpoczęcia działalności w Polsce. W maju podczas konferencji Infoshare program oficjalnie ukończyło 10 startupów z zagranicy. Kolejne 10 rozpocznie akcelerację po wakacjach.

Oferta naszego akceleratora jest atrakcyjna zarówno dla rodzimych, jak i zagranicznych startupów. W ramach każdego z prowadzonych naborów zgłasza się do nas każdorazowo ponad 100 młodych przedsiębiorstw, które starają się odpowiedzieć na wyzwania i potrzeby adresowane przez duże przedsiębiorstwa. Dzięki jasnemu sprecyzowaniu oczekiwań jesteśmy w stanie prowadzić efektywną – i co ważne – bezpieczną współpracę pomiędzy startupami i korporacjami. Ważnym elementem naszego programu jest edukacja. Naszą wiedzę staramy się przekazywać nie tylko startupom, ale także przedstawicielom dużego biznesu, którzy dzięki współpracy ze Space3ac są w stanie usprawniać procesy i kompetencje związane z działaniami w środowisku startupowym oraz rozwijać własne instrumenty wsparcia dla firm technologicznych mówi Wojciech Drewczyński, CEO akceleratora Space3ac.