22 czerwca odbędzie się konferencja startupowa online dla nastolatków. Organizatorem jest TeenCrunch

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

22 czerwca odbędzie się konferencja startupowa online dla nastolatków. Organizatorem jest TeenCrunch

Udostępnij:

Pierwsza edycja programu TeenCrunch wyłoniła mocne zespoły młodych startupowców. Czas na drugą falę! Tym razem młodzi przedsiębiorcy postawili sobie za cel między innymi zautomatyzowanie procesu składania pozwów i wniosków, a także zwiększenie dostępności i jakości edukacji seksualnej. Program zakończy się Konferencją TeenCrunch Demo Day 2021.

II Edycja Programu TeenCrunch

Druga edycja programu została udoskonalona na podstawie feedbacku uczestników pierwszej edycji, co poskutkowało przydzieleniu każdemu zespołowi indywidualnego opiekuna oferującego wsparcie organizacyjne i administracyjne przez cały czas trwania programu. Zwiększony został także zakres prowadzonych warsztatów, a sam program rozpoczyna się miesięcznym okresem próbnym, podczas którego zespoły są obserwowane, a następnie na podstawienie rozwoju pomysłu są dopuszczane do pozostałych 3 miesięcy programu.

Piętnaście warsztatów TeenCrunch pozwoli poznać potrzeby rynku oraz zgłębić zagadnienia modeli biznesowych, praktyk rozwoju projektu, pitchowania czy też pozyskiwania finansowania. W trakcie trwania programu zespoły przygotują swój plan biznesowy oraz pitch. Będą miały one również możliwość networkingu z najbardziej przedsiębiorczymi nastolatkami w kraju.

Program zakończy się Konferencją TeenCrunch Demo Day 2021 w piątek 18 czerwca 2021. Podczas konferencji zespoły będą miały możliwość prezentacji swoich pitchy biznesowych przed licznymi przedstawicielami środowiska biznesowego i startupowego.

Pitch oraz końcowa jakość zadecydują o tym, które zespoły będą miały możliwość kontynuowania rozwoju swoich projektów w fazie prototypowania TeenCrunch podczas wakacji 2021. Dzięki temu zespoły będą miały okazję stworzyć prototypy swoich pomysłów, na podstawie których będą mogli budować bazy swoich użytkowników, otrzymać feedback, oraz pozyskiwać finansowania do dalszego ich rozwoju. Prototypy rozwiązań startupowych będą budowane w bliskiej współpracy z firmami Microsoft, Google for Startups oraz Apptension.

TeenCrunch Demo Day 2021

22 czerwca 2021 o 17.30 rozpocznie siÄ™ konferencja TeenCrunch, na której zespoÅ‚y zaprezentujÄ… swoje pomysÅ‚y biznesowe. Co wiÄ™cej, odbÄ™dÄ… siÄ™ trzy prelekcje i wywiady z czoÅ‚owymi polskimi przedsiÄ™biorcami: Tomaszem Kozarem (Cloud Technology Specialist, Microsoft), MichaÅ‚em Kramarzem (Head of Google for Startups CEE) oraz MichaÅ‚em Gwiazdowskim (General Manager – Poland, Russia, Romania at Brainly). UdziaÅ‚ w konferencji jest DARMOWY, ale wymagana jest wczeÅ›niejsza rejestracja przez link lub przez stronÄ™ wydarzenia na facebooku.

Znani Startupowcy dzielÄ… siÄ™ wiedzÄ… z nastolatkami

– Życzyłbym sobie, aby młodzi już na jak najwcześniejszym etapie mieli jak najwięcej doświadczeń za sobą i nie musieli popełniać pierwszych błędów w dojrzałym wieku, tylko mogli skupić się na tym, by robić wielkie rzeczy. TeenCrunch to program, który służy właśnie tej idei – mówi Paweł Sieczkiewicz, prezes Telemedi.co oraz mentor I edycji programu TeenCrunch.

W II edycji programu nastolatków wspierają doświadczeni startupowcy, wśród których znaleźli się m.in. Andrzej Burgs (Prezes Sygnis New Technologies), Jakub Barwaniec (Prezes Pergamin sp.z.o.o.), Tymon Kokoszka (Go-To-Market Manager w Google for Startups), Bartłomiej Świstak (Konsultant strategii w biznesie z ponad 10-letnim doświadczeniem), czy Magda Trybuś (Conversational AI Expert w startupie Zowie).

3 zespoły II edycji TeenCrunch

Podczas konferencji TeenCrunch Demo Day 2021 zaprezentowane zostaną trzy projekty – rozbudowane lub zbudowane od zera podczas TeenCrunch 2021. Będą to:

  • ZeroShame – Tematy zwiÄ…zane z wÅ‚asnÄ… seksualnoÅ›ciÄ… mogÄ… być krÄ™pujÄ…ce dla mÅ‚odych ludzi, dlatego rzadko decydujÄ… siÄ™ oni na zadawanie kompetentnym osobom pytaÅ„ z tego zakresu. RozwiÄ…zaniem tego problemu jest ZeroShame, chatbot w formie aplikacji opartej na sztucznej inteligencji i zasilanej wiedzÄ… medycznÄ… z obszaru zdrowia seksualnego. ZeroShame umożliwi zanonimizowany i zaawansowany technologicznie dostÄ™p do informacji, których implementacja nadzorowana bÄ™dzie przez profesjonalny personel medyczny i psychologiczny
    Mentorka Startupu: Magda TrybuÅ›
  • TrustTree – platforma oferujÄ…ca koordynowanie zadaÅ„ zwiÄ…zanych z podejmowaniem i prowadzeniem postÄ™powaÅ„ spadkowych poprzez m.in. drzewo zależnoÅ›ci spadkowych oraz automatyzacjÄ™ narzÄ™dzi do sporzÄ…dzania dokumentów zwiÄ…zanych z weryfikacjÄ… prawnika.
    Mentorzy Startupu: Jakub Barwaniec, Agnieszka Kranz
  • Homies – platforma wspierajÄ…ca licealistów na edukacji domowej oferujÄ…ca m.in. membership, globalny networking oraz bazÄ™ danych.
    Mentor Startupu: Bartłomiej Świstak

Czym jest TeenCrunch? Jaka jest jego misja?

TeenCrunch to pierwszy program akceleracyjny w Europie Centralnej przeznaczony wyłącznie dla nastolatków – całkowicie non-profit. 4 miesiące wytężonej pracy, 60 godzin warsztatów, pracowite spotkania z mentorami oraz praca z liderami technologii w Polsce i za granicą, a wszystko to zakończone konferencją startupową – na tym właśnie polega TeenCrunch.

Autorski program TeenCrunch został stworzony przez uczniów szkoły średniej, którzy dostrzegli na polskim rynku brak pomocy dla nastolatków w budowaniu innowacyjnych biznesów. W odpowiedzi na zauważoną potrzebę założyli program akceleracyjny TeenCrunch, który ma na celu inspirowanie i wspieranie przedsiębiorczych nastolatków (15–19 lat) w zakładaniu własnych biznesów już na etapie szkoły średniej.

Partnerami programu są między innymi firmy technologiczne Microsoft, Google for Startups czy polski software house Apptension. Liderzy polskiej sceny startupowej, którzy zaangażowali się w roli mentorów w program non-profit udzielają jego uczestnikom mentorskiego TeenCrunch edukuje i wspiera merytorycznie młodzież, która zamierza rozwijać się w kierunku przedsiębiorczości i biznesu. Autorem idei stojącej za projektem jest Fryderyk Sitnik, który będąc uczniem maturalnej klasy Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, dostrzegł zapotrzebowania swoich rówieśników szukających alternatyw rozwoju niedostępnych w polskiej szkole.

– W pierwszej klasie liceum zdecydowałem się zbudować swój własny startup – aplikację zarządzającą domową apteczką leków. Po czterech miesiącach pracy mój pomysł skończył się fiaskiem. Zauważyłem, że popełniłem wiele podstawowych błędów, których mógłbym uniknąć będąc wspierany przez bardziej doświadczone osoby. To doświadczenie uświadomiło mi, że w Polsce brakuje wsparcia dla nastolatków chętnych rozpocząć przygodę z innowacyjnymi biznesami – mówi Fryderyk Sitnik.

W rezultacie Fryderyk Sitnik, Kacper Szklarczyk oraz Agnieszka Kranz zdecydowali się wyjść naprzeciw temu problemowi zakładając program TeenCrunch.