200 projektów iNKubatorze?

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Program inwestycyjny NK wzbudził zainteresowanie kreatywnych ludzi z pomysłami na biznes. Do iNKubatora złożono już 160 projektów. Zgłoszenia do programu będą przyjmowane jeszcze przez tydzień – jest szansa, że liczba zgłoszeń sięgnie 200.

Program inwestycyjny NK wzbudził zainteresowanie kreatywnych ludzi z pomysłami na biznes. Do iNKubatora złożono już 160 projektów. Zgłoszenia do programu będą przyjmowane jeszcze przez tydzień – jest szansa, że liczba zgłoszeń sięgnie 200.

– Najbardziej cieszymy się z takich zgłoszeń, które reprezentują naprawdę wysoki poziom. Na szczęście nie tylko liczba aplikacji zaskoczyła nas pozytywnie, ale i ich jakość! Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego naboru. Moglibyśmy spokojnie zakończyć zbieranie zgłoszeń w tym momencie. Cały czas czekamy jednak na kolejne aplikacje. Kto wie, może już jutro nadejdą projekty, które wcisną nas w fotel! – mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy.

Wśród partnerów iNKubatora wyróżnia się silna grupa wsparcia z Wrocławia z Urzędem Miasta na czele. Miasto Wrocław zdecydowało się objąć nad iNKubatorem Patronat Honorowy. Program wspiera także Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, które oferuje pomoc w nawiązywaniu kontaktów z zagranicznymi partnerami biznesowymi, klastrami oraz konsorcjami badawczymi, a także doradztwo w zakresie pozyskiwania informacji rynkowych, oceny potencjału rynkowego czy czystości patentowej. Partner wesprze młodych biznesmenów także przygotowując ich do spotkań brokerskich w trakcie międzynarodowych imprez targowych. Trzecim wrocławskim partnerem jest Radio Luz. Studenckie medium trzyma rękę na pulsie i od lat wspiera przedsiębiorcze pomysły młodych Dolnoślązaków. Sześć lat temu Luz był jednym z pierwszych mediów, które zauważyło potencjał w niewielkim start-upie tworzonym przez wrocławskich studentów o nazwie nasza-klasa.pl.

iNKubator oferuje zarówno wsparcie finansowe start-upów, jak i opiekę merytoryczną, technologiczną czy organizacyjną. Zainteresowani młodzi przedsiębiorcy mogą zgłaszać się na stronie inkubator.nk.pl do 15 czerwca 2012. Projekty, które przedstawią będą analizowane przez grono ekspertów. Po pozytywnej weryfikacji start-up otrzymuje merytoryczne wsparcie mentorów w czasie miesięcznej preinkubacji, która przygotowuje młodych biznesmenów do prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami. To spotkanie otwiera drogę do rocznej inkubacji, podczas której nowo założona spółka z o.o. otrzyma wsparcie merytoryczne, finansowe (do 230 000 zł), organizacyjne oraz technologiczne (przestrzeń biurowa, infrastruktura IT), a także marketingowe.

źródło: informacja prasowa