25 najlepszych startupów według LinkedIn

Dodane: 11.09.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

LinkedIn opublikował listę startupów z USA, w których najlepiej się pracuje w 2019 roku.
Naukowcy z LinkedIn oparli swoje rankingi na czterech czynnikach: wzroście pracowników, zainteresowaniach osób poszukujących pracy, zaangażowaniu członków firmy i jej pracowników oraz osób poszukujących pracy, które zostały wyciągnięte z większych, dobrze ugruntowanych firm. LinkedIn zdefiniowało startupy jako firmy w wieku siedmiu lat lub młodsze, zatrudniające co najmniej 50 pracowników.

Tutaj opublikowaliśmy 25 najlepszych startupów w Chinach według LinkedIn.

Oto startupy, które znalazły się w pierwszej 25:

25. Zume

Zatrudnienie: 510 pracowników

Siedziba: Mountain View, Kalifornia

Zume stworzył robota, który sam robi pizzę. Startup planuje również zastosować analizy predykcyjne dla restauracji i dostawców w celu ograniczenia marnotrawienia żywności. Według LinkedIn firma ma 109 otwartych rekrutacji.

24. Ritual

Zatrudnienie: 70 pracowników

Siedziba: Culver City, Kalifornia

Ritual to oparta na subskrypcji firma, która dostarcza suplementy witaminowe dla kobiet. Startup zebrał właśnie 25 milionów dolarów w ramach finansowania serii B. Obecnie ma 11 ofert pracy.

23. Coda

Zatrudnienie: 60 pracowników

Siedziba: Wiele

Coda tworzy bardziej ujednolicony obszar roboczy, łącząc tekst i dane w jeden dokument. Według LinkedIn ma obecnie 15 ofert pracy.

22. XFL

Zatrudnienie: 130 pracowników

Siedziba: Stamford, Connecticut

XFL to planowana profesjonalna liga futbolu amerykańskiego należąca do Alpha Entertainment Vince’a McMahona, z siedzibą w Stamford, Connecticut. Jest następcą poprzedniego XFL, który był kontrolowany przez World Wrestling Federation (WWF, teraz WWE) i NBC i działał przez jeden sezon w 2001 roku. W lutym 2020 roku rozpocznie się pierwsze spotkanie ośmiu drużyn XFL.

21. Rubrick

Zatrudnienie: 1 070 pracowników

Siedziba: Palo Alto, Kalifornia

Rubrick to startup, który stworzył narzędzie do zarządzania danymi, został założony przez byłych inżynierów z Oracle, Facebooka i Google. W ubiegłym roku zatrudnił około 700 pracowników.

20. Databricks

Zatrudnienie: 660 pracowników

Siedziba: San Francisco, Kalifornia

Databricks pomaga firmom analizować ich wyniki za pośrednictwem platformy analitycznej. Obecnie ma 177 otwartych rekrutacji, a większość z nich dotyczy analizy danych.

19. Bird

Zatrudnienie: 500 pracowników

Siedziba: Santa Monica, Kalifornia

Bird może wydawać się jedynie kolejnym starterem, który oferuje hulajnogi, jednak w ubiegłym roku stał się najszybszą firmą, która osiągnęła status jednorożca. Bird szybko rośnie. Planuje zatrudnić ponad 1000 nowych stanowisk na całym świecie.

18. Aurora

Zatrudnienie: 305 pracowników

Siedziba: Palo Alto, Kalifornia

Autostrada Aurora została założona przez byłych pracowników z Uber, Google i Tesli i obecnie ma 91 otwartych stanowisk.

17. SimpleBet

Zatrudnienie: 65 pracowników

Siedziba: Nowy Jork

SimpleBet jest firmą technologiczną bukmacherską z platformą cenową opartą na sztucznej inteligencji. Obecnie poszukuje ekspertów w dziedzinie inżynierii, danych i produktów.

16. TripActions

Zatrudnienie w USA: 600 pracowników

Siedziba: Palo Alto, Kalifornia

TripActions to korporacyjna platforma zarządzania podróżami o wartości 4 miliardów dolarów. Liczba pracowników na całym świecie wynosi 725, a do zdobycia jest obecnie 80 miejsc pracy.

15. Zoox

Zatrudnienie: 890 pracowników

Siedziba: Foster City, Kalifornia

Zoox to kolejny samodzielny startup, który świętował w tym roku swoją piątą rocznicę. Zoox pracuje nad stworzeniem całkowicie nowego pojazdu autonomicznego, skierowanego na rynek roboto-taxi.

14. Flexport

Zatrudnienie: 1 080 pracowników

Siedziba: San Francisco, Kalifornia

Flexport używa oprogramowania, aby pomóc firmom w transporcie towarów na całym świecie. W ubiegłym roku Flexport pozyskał 1 mld dolarów w ramach nowego finansowania.

13. Away

Zatrudnienie: 360 pracowników

Siedziba: New York City, New York

Away to amerykańska marka podróżnicza i lifestyle. Najbardziej znana jest jako projektant, producent i sprzedawca walizek. Założyciele zebrali 31 milionów dolarów na finansowanie i sprzedali ponad 300 000 walizek.

12. Lime

Zatrudnienie: 423 pracowników

Siedziba: San Francisco, Kalifornia

Lime jest jednym z kilku startupów udostępniających skutery i rowery w USA. Rowery i skutery bez doków pojawiły się w prawie 100 miastach od momentu założenia firmy w 2017 roku.

11. Glossier

Zatrudnienie: 200 pracowników

Siedziba: Nowy Jork, Nowy Jork

Glossier to internetowa marka kosmetyków, która w ubiegłym roku wygenerowała sprzedaż o wartości 100 milionów dolarów. Obecnie jest wyceniany na 1,2 miliarda dolarów.

10. Nuro

Zatrudnienie: 300 pracowników

Siedziba: Mountain View, Kalifornia

Nuro to amerykańska firma zajmująca się robotyką, założona przez Jiajun Zhu i Dave’a Fergusona. Nuro opracowuje autonomiczne pojazdy dostawcze. W lutym 2019 roku firma pozyskała 940 mln dolarów od grupy SoftBank, która wyceniła startup na 2,7 mld dolarów.

9. Compass

Zatrudnienie: 2300 pracowników

Siedziba: Nowy Jork, Nowy Jork

Compass jest firmą z branży technologii nieruchomości, która tworzy również oprogramowanie. Obecnie firma szuka ludzi, którzy mogliby dołączyć do jej zespołu ds. Produktów i inżynierii.

8. Peloton Interactive

Zatrudnienie: 1800 pracowników

Siedziba: Nowy Jork, Nowy Jork

Peloton to firma zajmująca się sprzętem do ćwiczeń i mediami, założona w 2012 roku. Jej głównym produktem jest luksusowy rower stacjonarny, który pozwala użytkownikom przesyłać strumieniowo zajęcia spinningowe w firmowym studiu fitness za pośrednictwem miesięcznej subskrypcji. Firma właśnie złożyła wniosek o pierwszą ofertę publiczną i jest wyceniona na 4,2 miliarda dolarów.

7. Robinhood

Zatrudnienie: 500 pracowników

Siedziba: Menlo Park, Kalifornia

Robinhood  to firma świadcząca usługi finansowe. Startup oferuje aplikację mobilną Robinhood na smartfony , która umożliwia inwestowanie w spółki publiczne i fundusze w obrocie giełdowym notowane na amerykańskich giełdach bez płacenia prowizji .

6. Good American

Zatrudnienie: 80 pracowników

Siedziba: Los Angeles, Kalifornia

Khloe Kardashian i Emma Grede wprowadziły na rynek Good American 18 października 2016 roku, a po nieco ponad miesiącu para udowodniła, że ​​Good American to największa dżinsowa premiera w historii odzieży. Młoda marka osiągnęła milion dolarów sprzedaży w pierwszym dniu premiery.

5. Brex

Zatrudnienie: 230 pracowników

Siedziba: San Francisco, Kalifornia

Brex tworzy korporacyjną kartę kredytową dla startupów, ułatwiając finansowanie. Pomimo swojej siedziby w Kalifornii, Brex rozszerza się na takie miejsca jak Nowy Jork, Salt Lake City i Vancouver. Obecnie ma 85 otwartych rekrutacji.

4. DoorDash

Zatrudnienie: 1780 pracowników

Siedziba: San Francisco, Kalifornia

DoorDash to aplikacja do dostarczania żywności. Firma właśnie nabyła jednego ze swoich konkurentów, Caviar, i planuje dalszy rozwój. Od momentu założenia w 2013 roku podwaja liczbę pracowników każdego roku.

3. Samsara

Zatrudnienie: 1115 pracowników

Siedziba: San Francisco, Kalifornia

Samsara dzięki oprogramowaniu analitycznemu i kamerom zwiększa wydajność produkcji żywności i innych branż. – W przyszłym roku naszym planem jest zatrudnienie około 1000 nowych pracowników do tworzenia nowych produktów, wchodzenia na nowe rynki i wspierania naszej rosnącej bazy klientów – powiedziała LinkedIn Melissa Yeh z Samsara.

2. Dosist

Zatrudnienie: 200 pracowników

Siedziba: Los Angeles, Kalifornia

Dosist produkuje elektroniczny papieros do palenia medycznej konopi indyjskiej, która ma kilka rzekomych korzyści zdrowotnych, w tym zmniejszenie bólu, stanów zapalnych i bezsenności. W ubiegłym roku Dosist zatrudnił ponad 100 pracowników i ma 20 aktualnych ofert pracy.

1. Snowflake

Zatrudnienie: 1 065 pracowników

Siedziba: San Mateo, Kalifornia

Snowflake to firma informatyczna, która pomaga firmom przenosić dane do chmury. Według LinkedIn Snowflake potroił liczbę pracowników w tym roku i ma 85 otwartych miejsc pracy.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem