30 września startuje Akademia Globalnego Startupu!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

30 września startuje Akademia Globalnego Startupu!

Udostępnij:

Tylko przez 8 dni będzie można dołączyć do Akademii Globalnego Startupu. Lata praktyki doświadczonego foundera i CEO przedstawione w formie ponad 130 lekcji wideo i spotkań na żywo mogą być Twoje. Start: 30 września!

Dobrze pamiętam mój pierwszy startup. Idea, która zrodziła się w mojej głowie pewnej bezsennej nocy wydawała się genialna. Jak to możliwe, że nikt na to nie wpadł? Przecież to takie proste, a zarazem genialne!

Długo nie myśląc rozpocząłem pracę nad produktem. Pracowałem wtedy jako programista, więc budowanie rozwiązania to było to, co umiałem i kochałem! Rejestracja, logowanie, profil użytkownika. Przecież tak się zaczyna każdy nowy startup skazany na sukces!

Błąd.

Dwa lata później (i setki godzin, które spędziłem po pracy etatowej) okazało się, że warto jeszcze mieć pomysł jak na tym zarabiać. Model biznesowy? A co to takiego?

Druga runda

Wyciągnąłem wnioski i ruszyłem z kolejnym projektem. Tym razem poszło już lepiej. Polisa w Chmurze, czyli SaaS dla agencji ubezpieczeniowych zdecydowanie lepiej sprawdził się na rynku.

Miał model biznesowy, rozwiązywał problemy grupy docelowej, szybko zdobył pierwszych płacących klientów. Jednak był to powolny proces. Uczenie się na wszystkiego na własnych błędach jest bolesne, kosztowne i czasochłonne.

Mówi się, że najwięcej nauczysz się na błędach. Nie jestem co do tego przekonany. Błąd uczy nas, że dana rzecz nie działa. Ok, wiemy, żeby tego nie powtarzać. Tylko w takim razie CO DZIAŁA?

Co działa?

Długo szukałem odpowiedzi na to pytanie. Ostatecznie ułożyłem taki oto prosty proces:

  1. Wyznacz sobie konkretny cel.
    1. Mój startup ma 5 mln zł ARR (powtarzalnego rocznego przychodu)
    2. Działam globalnie, mam klientów z 20 krajów.
    3. Mam 30-osobowy zespół świetnych specjalistów
  2. Znajdź osobę, która już osiągnęła ten cel i jest w miejscu, w którym Ty chcesz się znaleźć. Np. Foundera i CEO startupu, który już tam jest ze swoim produktem
  3. Wyciągnij z niego całą wiedzę ze szczegółami jak doszedł do miejsca, w którym jest.
    1. Jaki wyglądały etapy tego procesu?
    2. Co jest kluczowe na poszczególnych etapach?
    3. Jakie błędy popełnił i czego nie powtarzać?
    4. I najważniejsze: Co działa? Co powtarzać?
  4. Skorzystaj z tej wiedzy i płynnie przejdź z miejsca A (tu gdzie jesteś teraz) do miejsca B (tam gdzie jest Twój mentor).

Proste, prawda?

Tylko jakoś w świecie startupów mało osób, które faktycznie osiągnęły konkretne wyniki dzieli się swoją wiedzą. Większość z nich nie ma czasu, część blokują umowy z inwestorami, część nie ma ochoty.

Oczywiście można posłuchać podcastu z takim founderem, spotkać go na konferencji, posłuchać jego wystąpienia. Tylko to jest muskanie po powierzchni. Na pewno jest to inspirujące, często wyciągniemy z tego jakąś lekcję, czy kilka wskazówek.

Ale to z całą pewnością nie jest proces, który poprowadzi nas za rękę z miejsca A do miejsca B. Z miejsca, w którym jesteśmy do miejsca, w którym chcemy być. A na tym moim zdaniem polega skuteczna, praktyczna edukacja.

Przełom

W styczniu 2020 na jednym ze startupowych eventów, na którym występowałem z prezentacją o mojej drodze od zera do pierwszego miliona przychodu poznałem Błażej Abla.

Błażej, czyli CEO i Founder Landingi.com w swoim biznesie był dokładnie tam, gdzie ja chciałem się znaleźć. Ponad 8 mln powtarzalnego rocznego przychodu z subskrypcji, 60 świetnych osób na pokładzie, klienci z ponad 80 krajów.

Pamiętam, że wiedza Błażeja zrobiła na mnie wtedy piorunujące wrażenie.

Na pokonferencyjnym afterze udało mi się porozmawiać z Błażejem. Ja poza swoim małym startupem miałem już wtedy na koncie jeden kurs online i spore doświadczenie w procesie przekazywania konkretnej, praktycznej wiedzy, którą odbiorca może od razu wdrożyć u siebie.

Błażej również chciał na tym etapie zacząć dzielić się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, ale nie do końca wiedział od czego zacząć.

Połączyliśmy więc siły i rozpoczęliśmy pracę! Dla mnie to była sytuacja idealna, bo sam chciałem zdobyć tą całą praktyczną wiedzę.

I tak, 8 miesięcy temu narodziła się koncepcja Akademii Globalnego Startupu, którą właśnie oficjalnie otwieramy!

Czym dokładnie jest Akademia Globalnego Startupu?

Akademia Globalnego Startupu to program online, składający się z ponad 130 praktycznych lekcji w formie wideo podzielonych na 12 modułów tematycznych.

Akademia Globalnego Startupu przeprowadzi Cię przez cały proces budowy globalnego startupu pod okiem doświadczonego foundera i CEO Błażeja Abla – na podstawie jego praktycznego, zdobytego w boju doświadczenia.

Kim jest Twój instruktor Błażej Abel?

Błażej o sobie:

Od 9 lat, dzień po dniu, jako Founder i CEO rozwijam Landingi – aplikację SaaS, która pomaga marketerom i właścicielom firm w codziennej pracy związanej ze zdobywaniem nowych klientów.

W tym czasie wraz z moimi partnerami udało mi się zbudować 60 osobowy zespół specjalistów, który dba o to, by klienci z ponad 80 krajów mieli satysfakcję z użytkowania naszych rozwiązań, którzy tylko w 2019 roku wygenerowali ponad 9 mln leadów.

Nasz rozwój został wsparty przez polskie fundusze inwestycyjne. Osobiście uczestniczyłem w 3 rundach inwestycyjnych zakończonych sukcesem, które poprzedziło kilkaset spotkań na różnym etapie (również z funduszami zagranicznymi).

Obejrzyj wywiad z Błażejem Ablem:
Od małej agencji do globalnego biznesu SaaS

Co dokładnie znajdziesz w programie?

➡️ Opowiemy Ci o budowie produktu w kontekście biznesowym (perspektywa CEO). Jak budować roadmapę, jak decydować o priorytetach, jakie zagrożenia niesie za sobą dług technologiczny, czego możesz nauczyć się od konkurencji i czy zasada „Fake it until you make it” działa?

➡️ Dowiesz się jak budować zespół, jakich kompetencji wymaga Twój projekt, jak wygląda struktura zespołu i jak ją tworzyć? Nauczymy Cię skalowania zespołu, mechanizmu przyznawania udziałów pracownikom (ESOP), czym są wartości firmowe i jak je zdefiniować?

➡️ Zdobędziesz praktyczną wiedzę o sprzedaży globalnej. Kiedy wyjść za granicę? Jak zdobyć pierwszych 100 zagranicznych klientów? Jak podejść do supportu, by ich nie zawieść?

➡️ Dowiesz się czy warto współpracować z inwestorem, a jeżeli tak to na którym etapie? Jak pozyskać inwestora, jak wygląda taka współpraca (bez owijania w bawełnę), jakie są najczęściej popełniane błędy, jak wygląda proces inwestycyjny i jak podejść do tego od strony prawnej?

➡️ Dowiesz się jak krok po kroku przygotować prezentację swojego projektu (Pitch Deck) i dowiesz się jak to robią najlepsze startupy na świecie.

➡️ Zdobędziesz wiedzę na tematy budżetu i cashflow. Dlaczego jest to ważne? jak opracować założenia budżetu? Czym jest Runway i Burnrate? Jak prognozować i monitorować cashflow?

➡️ Nauczymy Cię jak podejść do tematów rozliczeń i podatków. Jaki system płatności będzie odpowiedni dla Twojego projektu? Jak ustalać i testować i zmieniać cennik? Jak wybrać biuro rachunkowe, czym jest IP Box i VAT EU?

➡️ Dowiesz się jak określać kluczowe wskaźniki efektywności (KPI), jak dokonywać pomiarów, jak je analizować i jak podejmować właściwe decyzje? 

➡️ Wprowadzimy Cię w tajniki procesów rekrutacji (gdy nie jesteś HRowcem) oraz w szczegóły zatrudniania inżynierów oraz zespołów marketingowych i sprzedażowych. Jak rekrutować zdalnie? Jak przeprowadzić skuteczny onboarding i jak.. żegnać się z pracownikami (czasami trzeba).

➡️ Opowiemy Ci o praktycznych sposobach na wzrost na zagranicznych rynkach. Czym są i jak przygotować akcje LTD (Lifetime Deal)? Jak i czy warto użyć serwisów typu Appsumo (plusy i minusy)? Jak wykorzystać integracje, marketplace’y, współprace i partnerstwa (Zapier, Amazon, Upwork, serwisy z opiniami, itd.)?

Pełną agendę znajdziesz tutaj.

Poza podstawowym materiałem w AGS otrzymasz:

  • Moduły bonusowe przygotowane przez polskich founderów i ekspertów np. Jak dzięki AI zwiększyć wartość Twojego startupu?  (Arek Skuza), Case Study User.com od 0 do $1 mln ARR (Michał Korba).
  • Dożywotni dostęp do kursu oraz aktualizacji materiałów
  • Dostęp do prywatnej grupy Mastermind uczestników programu (CEO, CTO, founderzy, przedsiębiorcy)
  • 3 x Live Call z Błażejem i Boguszem
  • Team Matchmaking (możliwość znalezienia co-founderów do swojego projektu)
  • Wzory regulaminów, polityk prywatności, umów i dokumentów
  • Kalkulatory, szablony biznesowe (udziały, budżet, metryki)
  • Wersja audio kursu
  • Darmowe okresy i zniżki na oprogramowanie, które jeszcze lepiej pozwoli Ci rozwijać Twój startup

Kiedy startuje Akademia Globalnego Startupu?

Pierwsza edycja Akademii Globalnego Startupu startuje, we środę 30 września o godzinie 20:00.

Zapisy zamykamy 7 października dokładanie o 21:00. Po tej dacie nie będzie możliwe dołączenie do programu!

Kurs możesz rozpocząć w dowolnym momencie i przechodzić go według własnych potrzeb i we własnym tempie.

Jestem zainteresowany! Co mam teraz zrobić?

Dołączyć do darmowego szkolenia NA ŻYWO, które prowadzimy z Błażejem już 30 września o 20:00.

Po merytorycznej części spotkania, na żywo oficjalnie uruchomimy możliwość dołączenia do Akademii Globalnego Startupu.

== ZAPISZ SIĘ NA LIVE ==

Jeżeli nawet tego dnia nie możesz się zjawić na żywo to po zapisie wyślemy Ci nagranie i przypomnimy o starcie Akademii Globalnego Startupu.

Do zobaczenia!

Bogusz Pękalski

P.S. Masz dowolne pytania? Napisz do mnie: [email protected]

Artykuł powstał przy współpracy Akademii Globalnego Startupu