3,12 mln euro dla proptechu Simlab w rundzie A: inwestorem londyński Carpathian Partners

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

3,12 mln euro dla proptechu Simlab w rundzie A: inwestorem londyński Carpathian Partners

Udostępnij:

Simlab, platforma oprogramowania B2B dla budownictwa i nieruchomości, zabezpieczyła 3,12 mln euro finansowania w rundzie A. Rundę prowadziła firma Carpathian Partners, inwestor z Londynu zajmujący się głównie skalowaniem deep-tech B2B.

Simlab w 2021 roku otrzymał pożyczkę w wysokości 1 miliona dolarów w rundzie seed prowadzonej przez swojego partnera technologicznego, Matterport, oraz otrzymał również fundusze europejskie w wysokości 4 miliony złotych. Był to grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, przy czym część tej kwoty otrzymała Politechnika Śląska, z którą Simlab współpracował w ramach pozyskania tego dofinansowania.

Road-mapa produktów w drodze

Środki pozyskane z rundy A zostaną wykorzystane na opracowanie strategii wejścia na rynek, skoncentrowanej na dystrybucji przez kanały partnerskie oraz na dalsze rozszerzanie funkcjonalności produktów Simlab. Road-mapa produktów będzie obejmować ulepszenia integracji API z globalnym ekosystemem budowlanym oraz prop-tech, w zakresie zarządzania danymi budowlanymi, automatyzacji budynków, zarządzania aktywami, Digital Twin i funkcji AR.

– To finansowanie zapewnia naszą gotowość do wejścia na rynek. Dzięki naszej bezpośredniej i pośredniej zdolności wejścia na rynek, dotrzemy do szerszej grupy docelowej na globalnych rynkach budownictwa, zarządzania nieruchomościami i inteligentnych budynków – powiedział Marek Koźlak, założyciel i CEO Simlab.

– Dzięki partnerstwu z Carpathian Partners, Simlab będzie miał dostęp nie tylko do renomowanych źródeł międzynarodowego kapitału, ale również skorzysta z naszego ekosystemu doradców, przedsiębiorców, menedżerów, partnerów technologicznych i potencjalnych klientów, który zbudowaliśmy przez niemal dwie dekady doświadczenia w inwestowaniu instytucjonalnym – dodał Łukasz Gawlik, założyciel i partner zarządzający Carpathian Partners.

Simlab współpracuje z głównymi graczami na rynkach AEC takimi jak Matterport, KNX, NETx i Fibaro (Nice Group), i ma plan dalszych integracji z innymi liderami branży, takimi jak Procore czy IBM. Siedziba firmy znajduje się w Gliwicach na Śląsku, a planowane jest otwarcie japońskiego oddziału w Tokio. Zespół Simlab liczy 30 pracowników.

Źródło: PAP Biznes

Czytaj także: