Połączyły ich sprężarki: Panasonic przejmuje polską spółkę Area Cooling Solutions

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Połączyły ich sprężarki: Panasonic przejmuje polską spółkę Area Cooling Solutions

Udostępnij:

Panasonic przejmuje spółkę Area Cooling Solutions, polskiego producenta urządzeń chłodniczych. Oznacza to, że Panasonic w naszym regionie, poza fabryką w Czechach, będzie posiadał również fabrykę w Polsce.

Panasonic Corporation ogłosił, że należąca do koncernu spółka Cold Chain Solutions Company zawarła umowę z firmą Cooling Solutions S.L. na zakup wszystkich udziałów jej spółki zależnej – Area Cooling Solutions sp. z o.o. – polskiego producenta urządzeń chłodniczych. Transakcja ta jest przez przedstawicieli Panasonica nazywana „strategicznym krokiem” dla firmy. Podkreślają oni, że decyzja ta „wzmocni” działalność firmy w zakresie produkcji agregatów skraplających na rynku europejskim i „przyspieszy globalną ekspansję”.

Area Cooling Solutions i Panasonic będą dzielić się zasobami i tworzyć synergie w branży agregatów skraplających, produkować lokalnie w Europie, co skraca łańcuch dostaw, a docelowo zwiększać użycie zaawansowanych technologicznie agregatów skraplających Panasonic na rynku europejskim.

Przyspieszyć budowę fundamentów

Do rozpoczęcia dyskusji na temat przejęcia Area Cooling Solutions skłonił Panasonic profil firmy. Produkty polskiej firmy są technologicznie powiązane z agregatami skraplającymi Panasonic: od dawna wykorzystują sprężarki ich projektu. Przejęcia miało przyspieszyć budowę fundamentów rozwoju europejskiej działalności koncernu. Przejęcie nie obejmuje jednak działalności dystrybucyjnej sprężarek i innych komponentów HVACR, którą również prowadzi Area Cooling Solutions.

Rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące F-gazów, a także poprawka z Kigali do Protokołu Montrealskiego znacząco ograniczają produkcję, zużycie, import i eksport HFC, które są szeroko stosowane jako czynniki chłodnicze w urządzeniach łańcucha chłodniczego. W efekcie na rynku potrzebne są alternatywy o niższym współczynniku ocieplenia globalnego. Europa stoi na czele tych inicjatyw środowiskowych, angażując się w dążenie do neutralności klimatycznej i preferencji klientów w zakresie bardziej ekologicznych technologii. Panasonic, który stał się producentem agregatów skraplających CO2 na rynku japońskim, postrzega Europę jako swój najważniejszy rynek w przyszłości.

Czytaj także: