3,4 mln euro dla edutechu The Village. Wśród inwestorów Movens Capital

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

3,4 mln euro dla edutechu The Village. Wśród inwestorów Movens Capital

Udostępnij:

The Village pozyskał 3,4 mln euro w ramach drugiej rundy finansowania i wychodzi na nowe rynki. Chce zmienić wczesną edukację dzięki prowadzonym przez rodziców mikroprzedszkolom. W rundzie zalążkowej udział wzięli: Movens Capital, amerykański 500 Startups i dwa czeskie fundusze – Tilia Impact Ventures i Credo Ventures.

Startup założyła grupa Polek. W ofercie poza microschoolingiem znajduje się platforma SaaS, marketplace, a także opracowany przez Harvard program nauczania.

Na całym świecie 78% dzieci nie ma dostępu do edukacji przedszkolnej. Ten faktogranicza ich przyszłość i pogłębia nierówności. Dodatkowo potrzebne są 43 miliony miejsc pracy w opiece nad dziećmi, aby wypełnić obecną lukę. W tym samym czasie 13% dochodu rodzin jest wydawane na edukację na całym świecie.

Jak można temu zaradzić? The Village zapewnia opiekę nad dziećmi, wspierając rodziców i dając im uprawnienia do zostania mikroprzedsiębiorcami.

Jak działają wioski?

Nianie, mikroprzedszkola i przedszkola w domach lub wynajmowanych mieszkaniach to tzw. „wioski”. Właściciele i nauczyciele pracujący w wioskach uczestniczą w autorskich kursach The Village Way i regularnie podnoszą swoje kwalifikacje zgodnie z filozofią komunikacji bez przemocy i pedagogiki Reggio Emilia.

Drugim obszarem działalności startupu jest wspieranie rozwoju zawodowego kobiet i promowanie równości płci w sytuacji, gdy problem ten dotyka kobiet bardzo mocno w momencie wejścia w macierzyństwo.

Ścieżka rozwoju dla właścicielek mikroprzedszkoli jest ustrukturyzowana i holistyczna, tak aby przedsiębiorcze matki zdobyły wiedzę i narzędzia we wszystkich obszarach potrzebnych do prowadzenia biznesu.

Co przekonało zagranicznych inwestorów do współpracy z The Village?

  • impact na edukację, która jest w kryzysie

Krytycznie ważny dla rozwoju ludzi jest okres od trzeciego trymestru ciąży do około 5. roku życia, kiedy to kształtuje się aż 95% naszego mózgu. Współczesna nauka dowodzi, że dyskusja o tym, czy to geny, czy środowisko kształtują człowieka straciła sens. To ciągła współpraca pomiędzy zapisem genetycznym a doświadczeniem buduje nasze połączenia nerwowe, kształtuje schematy myślenia i wpływa na to, jakim stajemy się człowiekiem. Dlatego doświadczenia wczesnego dzieciństwa są tak ważne dla rozwoju naszych dzieci: ich odporności psychicznej, ich zdolności do analitycznego i krytycznego myślenia, koncentracji czy kreatywności. Bogate doświadczenia edukacji wczesnodziecięcej są również podwaliną demokracji i równości szans w społeczeństwie. Dzieci, do których się mówi, których słucha się z szacunkiem, którym się czyta, których wyobraźnię się docenia, którym nie narzuca się schematów myślenia stają się empatycznymi i odpowiedzialnymi liderami.

  • impact na ułatwienie kobietom powrót na rynek pracy

Zarówno dla mam, które chcą otwierać swoje miejsca – wioski jak i dla mam, które potrzebują opieki, by wrócić do pracy. Firmie zależy na aktywizacji kobiet, na wspieraniu ich sprawczości, na dawaniu im narzędzi by mogły otwierać swoje wioski. Celem startupu jest zapewnienie mamom wracającym do pracy bliskościowej i jakościowej edukacji dla ich dzieci.

Firmę czeka ekspansja

W tym momencie rozważanych jest kilka rynków europejskich, gdzie większy dostęp do opieki nad dziećmi jest niezbędny i gdzie odpowiednia legislacja pozwala na tworzenie zarówno małych, jak i większych wiosek.

Przygotowania do międzynarodowej ekspansji

Nad ekspansją pracuje teamThe Village, który jest w kontakcie z advisorami jak również z ekspertami z poszczególnych rynków. Kontaktuje się z urzędami, przygotowując zasoby do globalnego skalowania. Wiadomo już, od których rejonów czy nawet miast zaczynać w poszczególnych krajach, jednak potrzeba je jeszcze dokładniej sprecyzować. Po doświadczeniach na polskim rynku zespół jest bogatszy o doświadczenia jak bardziej efektywnie budować markę i łączyć popyt z podażą na wioski.