4 powody dla których warto zgłosić się do Founder Institute Warsaw

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Founder Institute to największy na świecie akcelerator startupów. Obecnie wspólnie z przyjaciółmi testujemy możliwość uruchomienia w Warszawie programu edukacyjnego dla przyszłych przedsiębiorców technologicznych.

Founder Institute to największy na świecie akcelerator startupów. Obecnie wspólnie z przyjaciółmi testujemy możliwość uruchomienia w Warszawie programu edukacyjnego dla przyszłych przedsiębiorców technologicznych. Stale spotykamy się z pytaniami czym jest ta inicjatywa i dlaczego warto wziąć w niej udział. Przygotowałam cztery powody, dla których warto spróbować swoich sił i zgłosić swój pomysł.

1. Nie rezygnujesz z dotychczasowej pracy.

Founder Institute to czteromiesięczny program, który polega na regularnych spotkaniach w każdy poniedziałek. Spotykamy się o godzinie 18:30 i wspólnie realizujemy kolejne etapy. Nie wymagamy od Ciebie, abyś rezygnował z dotychczasowej pracy. Jeśli masz pomysł na biznes, ale czujesz, że potrzebujesz dodatkowej wiedzy, ten program jest dla Ciebie.

Możesz spokojnie, po pracy, uczyć się kolejnych etapów prowadzenia projektów technologicznych, bez konieczności poświęcania tego co już udało Ci się osiągnąć. Wspólnie z mentorami, których zaprosiliśmy do współpracy szlifować będziesz swoje umiejętności oraz wiedzę w zakresie budowania skalowalnego biznesu.

2. Korzystasz ze sprawdzonych wzorców, które działają!

Inicjatywa Founder Institute jest nowością w kraju, jednak na świecie działa już kilka lat. Program ukończyło kilkaset osób, co skutkuje ponad 650 firmami.

Nawet nas, organizatorów, zaskakuje jak precyzyjnie zostało wiele rzeczy zaplanowanych. Program podzielony jest na trzy ścieżki.

I zatytułowana „Idea” – zakłada pracę nad pomysłem, nazwą, podobnymi projektami na świecie oraz Waszą wizją, w którym kierunku chcecie aby on zmierzał.

II „Business” – przewiduje przygotowanie Was pod kątem prawnym, wypracowaniem modeli biznesowych czy poszukiwania współzałożycieli lub pracowników.

III ostatnia to „Launch”  – w trakcie tych sesji dowiecie się jak promować Wasz produkt, jak go prezentować na eventach branżowych czy przed inwestorami. Poznacie też jak wygląda współpraca z inwestorem i wspólnie zastanowimy się, czy faktycznie go potrzebujecie.

Każda z tych trzech ścieżek zakończona zostanie analizą mentorów z Waszych dotychczasowych postępów.

Więcej o programie tutaj: http://fi.co/curriculum

3. Masz bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami technologicznymi

Jest wiele imprez w trakcie których poznajecie różne osoby z branży technologicznej – i bardzo dobrze. To co jednak my zauważamy, to niestety nie wszyscy faktycznie umieją korzystać z takiego wsparcia. Od tego zaczniemy cały program. Będziemy uczyć Was jak najwięcej na nim skorzystać. A będzie od kogo się uczyć. Do współpracy zaprosiliśmy znanych przedsiębiorców. Wśród mentorów są osoby, których nie spotkacie na imprezach branżowych – tylko dla nas zgodzili się na współpracę.

Dotychczas do programu zaprosiliśmy: Adama Hościło, Arkadiusza Hajduka, Elę Madej, Filipa Miłoszewskiego, Jakuba Domerackiego, Jana Zająca, Macieja Maciejowskiego, Michała Sadowskiego, Michała Jaskólskiego, Pawła Fornalskiego, Ediego Pyrka, Marcina Chwalika.

4. Wspólnie tworzymy społeczność.

Następną rzeczą, którą zakłada Founder Institute, to tworzenie społeczności. Wszyscy uczestnicy wspólnie będą sobie doradzać, wymieniać opiniami na temat swoich projektów. Każdy ma za sobą doświadczenie i wiedzę w różnych obszarach – program ma na celu wywołać efekt synergii, który pozwoli na skuteczne prowadzenie kolejnych biznesów. Udział w programie nie kończy się z ostatnimi zajęciami i DemoDay. Będzie więcej okazji do współpracy, ale o tym… jak już program ruszy.

Zainteresowani? Jeśli tak to zapraszam do rejestracji na fi.co/join.

Anita Kijanka

Właścicielka firmy Com Creation, w której zajmuje się m.in. kompleksową organizacją wydarzeń np. KielceCom. Wspólnie z przyjaciółmi testuje zainteresowanie na wprowadzenie Founder Institute do Polski. Trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem. Doktorantka UMCS w Lublinie. Ceni kreatywność i niestandardowe podejście, ponieważ humor i niesztampowe zajęcia są najlepszy sposobem na przyswajanie wiedzy.