400 tysięcy złotych dla Allani.pl

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zespół tworzący Allani.pl otrzymał 400 tysięcy złotych finansowania. W inwestycji wzięli udział aniołowie biznesu znani np. z inwestycji w Brainly.com oraz sami pomysłodawcy tego startupu social learningowego.

Zespół tworzący Allani.pl otrzymał 400 tysięcy złotych finansowania. W inwestycji wzięli udział aniołowie biznesu znani np. z inwestycji w Brainly.com oraz sami pomysłodawcy tego startupu social learningowego.

– Allani to społecznościowe narzędzie modowe, pomagające kobietom w zakupach poprzez możliwość inspiracji produktami i stylizacjami kolekcji najpopularniejszych marek modowych. – czytamy w nadesłanej informacji prasowej. Startup powstał pod koniec 2011 roku i stworzył go Mateusz Romanowski i Jakub Lasek, którzy mają za sobą kilka projektów. Co ciekawe, Allani.pl od samego początku powstawało przy współpracy z pomysłodawcami Brainly.com.

Miałem przyjemność rozmawiać z Mateuszem Romanowskim – współtwórcą Allani, który powiedział, że w zamian za 400 tysięcy złotych odstąpili mniejszość udziałów w swoim startupie. Rozmowy na temat inwestycji rozpoczęły się na początku bieżącego roku.

Allani.pl swój model biznesowy opiera na stworzonym katalogu produktów, w którym mogą promować się wybrane sklepy oraz na stargetowanej reklamie i konkursach sponsorowanych. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? – Celem finansowania jest kontynuacja szybkiego zwiększania zasięgu w Polsce, a także test wybranych rynków zagranicznych. Widząc dotychczasowe wyniki w Polsce, jesteśmy przekonani, że Allani będzie sukcesem również na rynkach europejskich – mówi Mariusz Gralewski, jeden z inwestorów.

Obecnie w Allani zarejestrowanych jest 105 tysięcy kobiet, które utworzyły 330 tysięcy stylizacji. Pomysłodawcy startupu otrzymane pieniądze chcą przeznaczyć na przetestowanie, które rynki europejskie będą najlepsze do dalszej ekspansji. Model biznesowy Allani.pl prawdopodobnie ulegnie zmianie i dalszemu rozwojowi.

Inwestycji w Allani.pl dokonali m.in. Mariusz Gralewski, założyciel Goldenline.pl, Michał Skrzyński i Marcin Kurek, założyciele Niania.pl (przejęta przez Edipresse SA), Grzegorz Gorczyca (założyciel Epuls.pl i Stylio.pl, przejęte przez wydawnictwo G+J) oraz założyciele Brainly.com (w który zainwestował ostatnio fundusz Point Nine Capital).

Zespołowi życzymy samych sukcesów i wierzymy, że tak doświadczone grono aniołów biznesu pozwoli na spełnienie założeń.