5 aplikacji dla zakochanych

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Temat randek dotyczył, bądź dotyczy większości z nas. Co gdy już znaleźliśmy sobie partnera czy partnerkę? Czy są aplikacje i serwisy, które ułatwiają kontakt zakochanym? Czy pomagają w miłym spędzeniu czasu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Temat randek dotyczył, bądź dotyczy większości z nas. Co gdy już znaleźliśmy sobie partnera czy partnerkę? Czy są aplikacje i serwisy, które ułatwiają kontakt zakochanym? Czy pomagają w miłym spędzeniu czasu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

1. Couple

Pierwszą aplikacją w naszym zestawieniu jest kilkukrotnie opisywana Couple (dawniej Pair). Jeśli chcemy mieć z ukochaną nam osobą stały kontakt, nawet gdy jesteśmy z dala od siebie, to warto robić to właśnie poprzez opisywaną aplikację. Temat bezpieczeństwa i ochrony prywatności również dotyczy każdego z nas, dlatego możemy ze spokojem polecić aplikację Couple. Czy dzięki niej nasze sekrety będą bezpieczne?

Wszystkie rozmowy, zdjęcia czy filmiki zamieszczone na tym prywatnym czacie nie ujrzą nigdy światła dziennego (chyba, że któraś ze stron to zrobi). Oprócz tego ciekawą funkcją Couple jest możliwość rysowania czy… całowania. Jeśli jesteśmy z dala od partnera czy partnerki, a właśnie potrzebujemy chwili bliskości, to wystarczy, że włączymy funkcję “Thumbkiss” i poczekamy aż druga strona dostanie powiadomienie i dołączy się do tej czynności.

2. Slide.ly

Zdjęcia to wyjątkowa pamiątka spotkania z ukochaną nam osobą. Robimy ich wiele, a w szczególności w radosnych dla nas chwilach. Dlatego warto czasem powrócić do nich i obejrzeć te najciekawsze fotografie. Czy możemy za darmo stworzyć z nich kolaż wraz z muzyką i ciekawymi filtrami? Tak! Oferuje to aplikacja webowa Slide.ly, która w szybki i interesujący sposób przedstawi chwile spędzone z ukochaną osobą.

Po rejestracji w serwisie zalecane jest zsynchronizowanie kont z portali społecznościowych, w których publikujemy zdjęcia. Zaliczyć do nich możemy Facebooka, Instagrama, Google Images, Flickr czy Picasa. Zdjęcia możemy też dodać bezpośrednio z komputera. Do kolażu możemy dołączyć maksymalnie 90 fotografii, zdecydować w jakim szyku zostaną zaprezentowane, ale też wybrać podkład muzyczny umilający oglądanie projekcji.

3. Everyme

Zakochani często lubią spotykać się na tzw. “double date’ach”, czyli podwójnych randkach. Dobrze jeśli nie zapominają o swoich przyjaciołach i również z nimi, wspólnie, starają się spędzać czas. Nie wszystkie informacje i zdjęcia z tych wydarzeń chcą jednak upubliczniać szerokiemu gronu znajomych, dlatego dobrze byłoby skorzystać z aplikacji, która pozwala na komunikację w zamkniętych gronie osób. To oferuje Everyme.

Pobierając aplikację Everyme na urządzenia z systemem iOS czy z Android, możemy łatwo tworzyć zamknięte grupy osób, z którymi podzielimy się wiadomościami, zdjęciami czy ciekawymi linkami. Cały system polega na wzajemnym komentowaniu wydarzeń, zdjęć czy dzieleniu się opiniami np. na temat ostatniego wypadu za miasto. To zdecydowanie ciekawy program dla tych, którzy uwielbiają rozrywkę w większej grupie osób.

4. Hi, I Love You

To jedna z tych aplikacji, która umila każdy dzień. Hi, I Love You to narzędzie dla wszystkich, którzy lubią dzielić się uczuciami z innymi. Dlatego twórcy aplikacji umożliwili wysyłanie użytkownikom zdjęć z krótkim tekstem. Każde hasło, które chcemy przekazać ukochanej osobie zaczyna się od zdania: Hi, I Love You. Dopiero po nim możemy dołożyć powód dlaczego darzymy sympatią akurat tę osobę.

Aplikacja jest prosta w obsłudze. Twórcy uciekają się do tego, aby każdy mógł szybko i w łatwy sposób podzielić uczuciami z drugą osobą. Wystarczy zrobić zdjęcie sobie, ciekawej sytuacji czy rzeczy, która kojarzy nam się z ukochanym/-ą. Później dołączyć krótką wiadomość, która może poprawić humor naszej drugiej połówce i ją wysłać. Niestety aplikacja nie jest dostępna w polskim AppStorze.

5. Polska Lokalsa

Jeśli dopiero sobie przypomniałeś/-aś, że dzisiaj spotykasz się z ukochaną osobą i nie wiesz co dzisiaj ciekawego dzieje się w mieście – skorzystaj z aplikacji Lokalo. Znajdziesz w niej wiele propozycji od przewodników, którzy odwiedzili wszystkie polecane miejsca. W aplikacji znajdziemy podział na kategorie: Jedzenie, Pub/Kawiarnia, Landmarki, Kultura, Parki i Sport. Do każdej z kategorii podawanych jest kilka polecanych miejsc, które warto odwiedzić.

Do każdego z miejsc dodane są fotografie oraz krótki komentarz przewodnika. W wyborze ciekawego miejsca pomoże też lokalizacja pokazana na mapie. Z aplikacji dowiemy się też o polecanych daniach w danej restauracji. W Polska Lokalsa znajdziemy opisy ciekawych miejsc w sześciu dużych polskich miastach: Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach i Warszawie.

Jakich aplikacji do kontaktu z ukochaną/-ym używacie Wy?