5 ciekawych aplikacji na Google Glass

Dodane: 18.09.2014

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Google Glass, jeden z ciekawszych wynalazków ostatnich lat, przybiera na popularności. Coraz więcej zainteresowania budzą możliwości wykorzystania go do wielu celów, takich jak: ochrona zdrowia, pomoc w życiu codziennym czy szybkie pozyskanie informacji. Poznaj 5 ciekawych aplikacji na Google Glass.

 

Grafika główna artykułu royalty free z Fotolia

1. Nie śpij

„Ok Glass, nie pozwól mi zasnąć” – wymawiając tę komendę z aplikacją DriveSave kierowca może mieć pewność, że nie zaśnie podczas jazdy. Gdy jego powieki zaczną opadać, aplikacja potraktuje to jako sygnał, że kierowca zasypia, a jej zadaniem będzie go od tego powstrzymać. Uruchomi więc dźwiękowy sygnał, komunikat „Obudź się!” i zaproponuje najbliższe miejsce postoju, aby użytkownik mógł odpocząć i potem powrócić do bezpiecznej jazdy. Z DriveSave możemy też zbierać punkty za poprawną jazdę. 

2. Zwiedzaj

Field Trip, popularne narzędzie, dla podróżujących, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu, do którego planują się wybrać, również jest kompatybilne z Google Glass. Twórcy aplikacji przekonują użytkowników do skorzystania ze swojego dzieła hasłem: Twoje miasto stara się Ci coś powiedzieć. Co? Dowiesz się tego pobierając aplikację (dostępną również na iOS oraz Android). Field Trip na Google Glass potrafi rozpoznać obraz rzeczywisty i wyjaśnić, czy opisać co się właśnie dzieje.

3. Przemawiaj

Dla wszystkich, którzy mają problem z zapamiętaniem prezentacji, czy jej głównych punktów oraz dla tych, których trema jest czymś nie do przejścia, aplikacja Speech Helper wydaje się idealnym rozwiązaniem. Pozwala przemawiającemu na wyświetlenie wcześniej przygotowanej prezentacji (w formacie .ppx). Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet jeśli zapomnimy jakiegoś zdania, punktu, będziemy mogli szybko i dyskretnie spojrzeć do ściągi idealnej, czyli takiej, której nikt oprócz nas nie widzi.

4. Skanuj

W zestawieniu ciekawych aplikacji dla każdego użytkownika Google Glass nie mogło zabraknąć polskiego akcentu, jakim jest poznańska firma iTraff Technology, która odpowiada za technologię recognize.im. Rok temu rozmawialiśmy z CEO spółki, który przekonywał, że technologia działa na każdym urządzeniu mobilnym potrafiącym „robić zdjęcia”. Jak możemy wykorzystać wspomnianą technologię w Google Glass? Idąc ulicą, wystarczy skierować wzrok na plakat filmu, a na Google Glass uruchomi się jego trailer.

5. Walcz

Walka z żywiołem jakim jest ogień to zadanie dla specjalistów, którym jak się okazuje pomóc może Google Glass. Patrick Jackson, strażak z Północnej Karoliny (Stany Zjednoczone) i amator programowania pracuje nad aplikacją, którą mogliby stosować jego koledzy po fachu. Ma ona dawać szybki wgląd w projekt, czy układ budynku, dzięki czemu kierownik akcji mógłby ją lepiej i bezpieczniej dla otoczenia zorganizować. Pokaże gdzie znajdują się schody, co znajduje się przed strażakami i pokaże jak wyglądają kolejne piętra budynku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem