5 czatbotów zintegrowanych ze Slackiem, z których warto korzystać

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej popularna, a to za sprawą ciekawych rozwiązań, które oferują nam programiści. Powstaje wiele ciekawych botów, których zadaniem jest udzielanie odpowiedzi na proste pytania. Niektóre są zintegrowane z aplikacjami codziennego użytku np. ze Slackiem.

Slack to komunikator zespołowy, który ułatwia rozmawianie, komentowanie i przesyłanie między sobą linków czy też plików potrzebnych w wykonywaniu pracowniczych obowiązków. Dzięki multiplatformowości tego narzędzia (możemy korzystać z niego z poziomu strony internetowej, programu komputerowego i aplikacji mobilnej) zdobywa zainteresowanie wielu firm.

Niektóre z nich publikują nawet statystyki z rozmów przeprowadzanych na Slacku, pokazując tym samym jak to narzędzie ułatwia im pracę. Takie zadanie mają na pewno ciekawe rozwiązania w postaci czatbotów, które rozwiązują problemy użytkowników. Wystarczy napisać do takiego bota na Slacku, a ten odpowie na wszelkie nasze pytania.

Poniżej przygotowaliśmy listę pięciu czatbotów zintegrowanych ze Slackiem, z którymi warto rozmawiać:

1. Leo

– Najlepszy sposób na zmierzenie i poprawienie satysfakcji pracowników, bez opuszczania Slacka – tak o swoim produkcie mówią twórcy Leo. Ich zdaniem da się w prosty i szybki sposób zmierzyć zadowolenie z pracy swoich współpracowników, a do tego ocenić, co mogłoby pomóc w zwiększeniu ich motywacji do wykonywania zadań. Temu ma służyć krótka rozmowa z botem o imieniu Leo.

https://youtu.be/6SVdyb7VFio

Jak to zrobi? Zadając proste, niezobowiązujące pytania. Leo odezwie się do każdego z pracowników i zapyta np. o to, jak często są chwaleni za dobrze wykonane polecenie. Przygotuje odpowiedzi, by zaoszczędzić ich czas i zapisze je. Ważne jest to, że każda z ankiet jest przeprowadzana anonimowo, więc pracownicy mogą śmiało mówić o swoich problemach.

Gdy wszyscy odpowiedzą na to samo pytanie, Leo wyśle szefowi krótki raport i zacytuje jedną z wypowiedzi pracownika. Infografika, którą dostarczy opierając się na odpowiedziach ankietowanych, może też pomóc zarządzającym w wyciągnięciu wniosków dot. organizacji pracy. Podpowie na czym bardziej powinni się skupić, by ich współpracownikom pracowało się lepiej.

2. TacoBot

Nie lubisz zamawiać jedzenia? Dzwonić, czekać na połączenie i tłumaczyć, czego dokładnie potrzebujesz? Napisz do bota TacoBot (od Tacobell) i złóż zamówienie na dany posiłek. Wystarczy, że odezwiesz się na Slacku do TacoBot, podasz nazwę produktu, jego wersję i potwierdzisz zamówienie. Wtedy zostanie szybko zrealizowane i dostarczone do budynku, w którym pracujesz/mieszkasz.

Korzystając z tego bota dostaniemy też oferty zniżek na wybrane potrawy. Przy rejestracji podajemy wszystkie swoje dane osobowe, możemy podać też te dot. naszej karty kredytowej, dzięki czemu płatność nastąpi z poziomu aplikacji. Adres zamówienia możemy podać ręcznie, bądź wybrać opcję „użyj mojej obecnej lokalizacji”.

TacoBot jeszcze nie jest dostępny dla wszystkich, nadal trwają beta testy tej aplikacji. Znaleźliśmy jednak polską aplikację zintegrowaną ze Slackiem, która pozwala z poziomu komunikatora złożyć zamówienie. Lunchroom możemy zintegrować ze Slackiem, ale tylko jeśli mamy wykupioną wersję „enterprise”.

3. GrowthBot

Jesteś marketerem albo zajmujesz się sprzedażą? Pewnie chciałbyś wiedzieć, co dzieje się na świecie w branży, w której pracujesz, ale nie zawsze masz czas śledzić newsy i poradniki z tej dziedziny? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to GrowthBot jest dla Ciebie. Wystarczy, że zapytasz go np. o to, jakie są najbardziej popularne artykuły o growth hackingu z tego tygodnia, a poda Ci linki.

Z rozmowy z GrowthBotem dowiesz się też, z jakiego oprogramowania korzysta zespół Zendeska, które artykuły na moz.com cieszyły się największym zainteresowaniem, czy z czego teraz śmieje się internet. GrowthBot, jak zapewniają twórcy, ułatwi też pracę sprzedawcy, który będzie poszukiwał firm z miasta X, które korzystają np. z google apps.

Wtedy w oknie wiadomości pojawią się pozycje spełniające oczekiwania rozmówcy. Z GrowthBotem możemy porozmawiać na trzy sposoby: integrując go z naszymi komunikatorem – Slackiem, pisząc do niego wiadomość na Facebook Messenger i poprzez wiadomości prywatne na Twitterze.

4. Sway Finance

Chcesz być na bieżąco z finansami swojej firmy? Zainstaluj tę integrację, aby w kilka sekund dowiedzieć się o stanie Twojego firmowego konta. Pytając Sway Finanse o to, jak radzi sobie firma, otrzymasz odpowiedź, która będzie zawierać stan przychodów, kosztów czy salda rachunków bankowych. Informacje pobierze z dowolnej instytucji bankowej (obsługuje ich 18 tys.), z PayPala czy z narzędzi do fakturowania.

Jeśli chcesz, Sway będzie Cię codziennie rano informować o wszelkich zmianach dokonanych na kontach firmowych, jak i o samym stanie tych rachunków. Przytoczy też historyczne dane. Jeśli zapytamy, ile wydaliśmy 20 stycznia 2015 roku, w kilka sekund odpowie na to pytanie. Reaguje też na komendy dotyczące porównań. Jeśli poprosimy o to, aby wskazał ile zarobiliśmy w ciągu ostatnich trzech miesięcy – też przyśle odpowiedź.

Sway Finance tworzy zespół wspierany przez najbardziej popularny inkubator przedsiębiorczości Y Combinator. Twórcy aplikacji zapewniają, że jest bezpieczna w użytku i dba o ochronę informacji poufnych. Dlatego dostęp do rozmowy z tym botem mają wszyscy pracownicy, ale nie wszystkim Sway Finance odpowie na przesłane pytania.

5. Humblebot

Praca w grupie nie należy do łatwych i niestety nie każdy radzi sobie w niej najlepiej. Dlatego ważne jest to, by integrować grupę, co sprawi, że jej członkowie będą czuli się ze sobą lepiej. O tym, co warto zrobić, aby ułatwić pracę współpracownikom powie Wam Leo, bot, o którym pisaliśmy na początku tego artykułu. Humblebot nauczy Was za to miłych zwrotów, które poprawiają atmosferę w każdym zespole.

Po zintegrowaniu tej aplikacji z naszym Slackiem, codziennie rano będziemy otrzymywać drobne wskazówki dotyczące współpracy z innymi. Humblebot przyśle nam np. wiadomość z zadaniem, aby któremuś ze swoich współpracowników wysłać liścik z podziękowaniem za wykonane wspólne zadanie. Albo napisze, byśmy częściej używali zwrotów typu: doceniam Twoją uwagę, będę zaszczycony czy chętnie pomogę.

Ta aplikacja wykorzystująca sztuczną inteligencję może nie należy do najbardziej rozbudowanych na tej liście, ale może za to w prosty sposób pomóc naszemu zespołowi. Im łatwiej będzie mu komunikować swoje potrzeby, ale też dziękować innym za współpracę, tym lepsze wyniki firma będzie osiągać. A taki jest chyba cel wszystkich członków zespołu.

Poznałeś właśnie 5 czatbotów zintegrowanych ze Slackiem, z których warto korzystać. Mamy nadzieję, że porozmawiasz choć z kilkoma z nich. Pamiętaj też o konkursie organizowanym przez zespół Telegrama, w którym do wygrania jest grant w wysokości od 25-50 tys. dolarów na dalszy rozwój stworzonego czatbota. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.