5 najciekawszych wydarzeń minionego weekendu

5 najciekawszych wydarzen minionego weekendu
Udostępnij:
Przez weekend byłeś offline? Odpoczywałeś od Facebooka i innych mediów społecznościowych i nie wiesz, co ciekawego działo się w branży startupowej przez te kilka dni? Jeśli chcesz szybko nadrobić zaległości, zajrzyj do naszego podsumowania weekendu.

1. Polski inteligentny system alarmowy wygrywa kolejny konkurs

Elephant został zwycięzcą III edycji THINK BIG. Jury konkursowemu zaimponował przemyślaną i odważną strategią rozwoju firmy oraz innowacyjnym zastosowaniem stworzonego przez nich systemu alarmowego. Poznańskiemu zespołowi wygrana da nie tylko fundusze na dalszy rozwój urządzenia (40 tysięcy złotych), ale również możliwość uczestnictwa w sesjach z mentorami biznesu.

2. iTaxi z nowym inwestorem. "Zwyczajnie uczciwy" startup pozyskuje 8 milionów złotych

iTaxi, startup którego twórcami są Stefan Batory, Łukasz Wejchert i Maciej Żak, pozyskał osiem milionów złotych. Do grona obecnych udziałowców dołączył Experior Venture Fund, fundusz venture capital, który na inwestycje ma 80 milionów złotych. Współpraca ma przynieść spółce tworzącej aplikację do zamawiania taksówek rozbudowę działu handlowego, marketingowego i rekrutację kolejnych kierowców.

3. Warszawskie samochody Ubera oblane olejem i odchodami. Taksówkarze się cieszą

Samochody kierowców Ubera, w nocy z piątku na sobotę, zostały oblane śmierdzącą cieczą. Zdaniem poszkodowanych prawdopodobnie była to mieszanka oleju samochodowego i odchodów. Samochody były oblewane gdy zatrzymywały się, by wysadzić swoich pasażerów. Do sytuacji doszło pod kilkoma popularnymi warszawskimi klubami.

4. Odbył się pierwszy Startup Weekend w Kielcach

80 uczestników i 12 prezentacji - tak można podsumować Startup Weekend Kielce. Podczas tego startupowego hackathonu wyłoniono zwycięzców, czyli zespoły, które zaprezentowały się najciekawiej dla jury. Zostali nimi: Mr Helpful - system przypominający o urodzinach, Alef - platforma do nauki języków orientalnych i Fly Monitoring - system monitorowania terenu za pomocą dronów.

5. Robert Lewandowski zgarnia kolejną statuetkę. Przyznano Nagrody Biznesu Sportowego

Za profesjonalną współpracę ze sponsorami i umiejętne wykorzystywanie swojej klasy sportowej do budowania wizerunku Robert Lewandowski został nagrodzony statuetką Nagrody Biznesu Sportowego minionego roku. W gronie finalistów w kategorii Sportowy Wizerunek znaleźli się również Agnieszka Radwańska oraz Grzegorz Krychowiak. 

-

A Wy? Co ciekawego czytaliście w weekend?