5 startupów dla sportowców

Dodane: 26.04.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Czy jakiekolwiek aplikacje i narzędzia mogą pomóc w uprawianiu sportu? Które z nich są godne polecenia i jakie korzyści przynoszą? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w materiale, który jest swoistym zbiorem aplikacji i startupów, z których korzystanie ułatwi nam wykonywanie ćwiczeń.

Czy jakiekolwiek aplikacje i narzędzia mogą pomóc w uprawianiu sportu? Które z nich są godne polecenia i jakie korzyści przynoszą? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w materiale, który jest swoistym zbiorem aplikacji i startupów, z których korzystanie ułatwi nam wykonywanie ćwiczeń. Polecamy!

fot. Fotolia

  • Striiv – świetna aplikacja oparta o mechanizmy grywalizacji, które motywują do działania. Pobierając ją na nasze smartfony, rejestrujemy się i od razu możemy brać udział w różnych wyzwaniach. Poprawne ich wykonanie da nam punkty energii, które możemy wykorzystać do rozwijania naszej wirtualnej wioski. Oprócz tego narzędzie zmierzy ilość kroków zrobionych przez cały dzień (musimy trzymać smartfon w dłoni, chyba, że kupimy specjalny krokomierz zsynchronizowany z aplikacją) oraz ilość kalorii spalonych dzięki wykonanym ćwiczeniom. Ciekawą funkcją jest zaproszenie drugiej osoby do korzystania z aplikacji, dzięki czemu możemy z nią rywalizować. Bardzo wciągająca.
  • GymPact – aplikacja, z którą wygrasz. Pobierając GymPact i dokonując rejestracji podejmujesz wyzwanie, i zakładasz się z nią o to, że nie opuścisz treningu przez najbliższy tydzień. To tylko jeden z przykładów zastosowania tej metody, która motywuje do działania, bo w grę wchodzą nasze pieniądze. Narzędzie udostępnia nam podstawowe funkcje, czyli zmierzy dystans, który przebiegamy, czas itp. Każdy z zarejestrowany posiada swój profil, na którym oprócz zdjęcia zobaczymy ile wykonaliśmy ćwiczeń, o co się założyliśmy, ile pieniędzy jesteśmy w stanie zapłacić za przegrany zakład i ile pieniędzy na nich zarobiliśmy. Zasada działania jest prosta: przegrani płacą tym, którzy zakład wygrali.
  • Stride box – witaminy i gadżety dla aktywnych. Stride box, to startup subskrypcyjny, dzięki któremu za 15 dolarów miesięcznie (dostawa do Polski nie jest dostępna) do naszych domów przysyłana będzie paczka z indywidualnie dobranymi witaminami, gadżetami mającymi pomóc nam w bieganiu oraz maściami rozgrzewającymi czy energetycznymi przekąskami. Wszystkie powyższe produkty mają nam pomóc dbać o nasze zdrowie oraz ułatwić wykonywanie ćwiczeń. Paczka dostarczana jest dziesiątego dnia każdego miesiąca.
  • VirtualGym – wirtualna siłownia i trener osobisty. Dokonując rejestracji w serwisie rozpoczynamy przygodę z ćwiczeniami. Aplikacja webowa pozwala na stworzenie planu treningowego, który pomoże nam egzekwować trener osobisty. Pokaże nam jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, ile czasu powinny trwać sesje treningowe oraz kiedy dać odpocząć mięśniom. Rejestrując się wypełniamy dane do profilu, w którym oprócz przedstawionych danych mamy też miejsce na wpisy blogowe autora. Możemy w nich np. pochwalić się ile dzisiaj wykonaliśmy ćwiczeń. Bardzo ciekawy sposób na aktywność fizyczną w domu.
  • Gain Fitness – aplikacja do ćwiczeń w domu. Pobierając aplikację Gain Fitness na nasze smartfony z systemem iOS mamy dostęp do wirtualnego trenera, który pomoże nam utrzymać formę. Rozpoczynając przygodę z aplikacją ustalamy sobie pierwszy plan treningowy. Co ciekawe możemy również ustalić czas jaki chcemy przeznaczyć na ćwiczenia i według niego zostaną one nam zaprezentowane. Aplikacja jest praktycznie samoobsługowa. Po rozpoczęciu ćwiczeń kładziemy nasz smartfon w bezpiecznie miejsce i zajmujemy się wykonywaniem ćwiczeń. Lektor powie nam kiedy zacząć je wykonywać, a wirtualna postać jak je wykonać.

A Wy, z jakich startupów korzystacie, aby usprawnić wykonywanie ćwiczeń?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem