Jedynym docenionym rodzimym startupem jest ProperGate, który globalnie dostarcza oprogramowanie do automatyzacji zarządzania logistyką dostaw na dużych budowach. Według szacunków firmy, wdrożenie oferowanych przez nią rozwiązań pozwoli zaoszczędzić ok. 15% kosztów takich przedsięwzięć dzięki optymalizacji procesów logistycznych i eliminowaniu marnotrawstwa zasobów. Skorzystanie z tego rozwiązania sprawi, że projekt budowlany będzie bardziej zrównoważony i transparentny oraz pomoże zrealizować go zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez inwestora.
Zestawienie będące wynikiem współpracy tych trzech firm, ma na celu odkrywanie i promowanie nowych rozwiązań w globalnym przemyśle budowlanym. Rozwiązania są ułożone w trzech kategoriach:
- Projektowanie produktu i inżynieria, optymalizacja, digitalizacja i planowanie projektu, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań zapewniających techniki maksymalizacji wydajności i jakości.
- Zarządzanie projektami i placami budowy, poprawa wydajności, produktywności i jakości. Poprawa komunikacji, monitorowanie miejsca pracy i poprawa cyklu kapitału obrotowego.
- Zrównoważone i innowacyjne materiały budowlane i techniki budowlane, umożliwiające bardziej ekonomiczny, szybszy i lepiej zaprojektowany rozwój.
50 startupów zostało wybranych ze względu na ich potencjał do zmiany i rozwiązywania głównych wyzwań branży budowlanej. W zestawieniu przeważają rozwiązania oferowane w modelu Software as a Service (SaaS), a działają głównie w obszarze industrialized construction oraz robotyki. Analiza startupów miała zasięg globalny, na liście przeważają głównie firmy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Szwajcarii i Hiszpanii.